RTX 2060 Sistem Önerisi

E. Serter

Decapat
Merhaba, yaklaşık 6400 TL'ye aşağıdaki sistemi topladım. Aklımda i5 9400F işlemciye B360 anakart almak vardı fakat RAM'lerim 3000MHz olduğu ve B360 anakartlarla en fazla 2666 MHz'ini kullanabileceğimden dolayı z370 anakart almayı düşünüyorum. Sizce aradaki fiyat farkına değer mi?

Neden i5 9400F tercih ettin diyenler olabilir, nedeni sadece oyun oynayacak olmam ve bu işlemcinin R5 2600x'den daha ucuz ve performanslı olması. Ayrıca diğer parçalar için yakın fiyatlarda daha iyi önerileriniz varsa bekliyorum.

Sistem:

Son düzenleyen: Moderatör:
Sizce aradaki fiyat farkına değer mi?
Değmez B365 chipsetli bir anakart al. Yanlış hatırlamıyorsam B360 BIOS güncellemesi istiyordu.

SSD tercihini beğenmedim. Crucial BX500 alınabilir.

Alacağın güç kaynağı eski versiyon ve eski versiyonda ses sorunu var.

Ekran kartını aldığın yer tedariği çok geç yapabiliyor forumda Nanokatolog'u araştırırsan ne demek istediğimi anlarsın.

Değmez B365 chipsetli bir anakart al. Yanlış hatırlamıyorsam B360 BIOS güncellemesi istiyordu.

SSD tercihini beğenmedim. Crucial BX500 alınabilir.

Alacağın güç kaynağı eski versiyon ve eski versiyonda ses sorunu var.

Ekran kartını aldığın yer tedariği çok geç yapabiliyor forumda Nanokatolog'u araştırırsan ne demek istediğimi anlarsın.

Hocam Nanokatolog'un ürünü geç teslim ettiğini biliyorum ama fiyatı ucuz olduğu için sabredeceğim heralde. Anakart için büyük ihtimal B365 tercih edicem. SSDler için de karşılaştırma vidyosuna baktım Crucial'ın okuma hızı daha fazlaymış onu almayı düşünüyorum. Bir de bu PSU sanırım yeni versiyonu, uygun mudur?

Son düzenleme:
Önceden okuma yazma hızlarında sıkıntı çıkarıyordu ve Murat5038 hocam önermiyordu.

Aynen sonu 0172 olan.Daha ucuz.

Saolun teşekkürler. Son olarak bu monitör alınır mı? Yorumlar güzel ama ben yine de sorayım dedim.

Açıkcası monitörler hakkında o kadar iyi değilim.

@Oreki'ye danış derim.

Düzenleme: PSU olarak buda seçilebilir;

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı