RTX 2060 sistem olması gerekenden çok az performans veriyor

SEFABRUZZI

Hectopat
Yer
Samsun
Daha fazla  
RAM
HyperX Fury CL15 3200MHz 2x8 GB
SSD veya HDD modeli
KINGSTON SNVSG500
Ekran kartı
ASUS DUAL EVO RTX 2060 O6G
Anakart
ASUS PRIME B450M-K II
İşlemci
AMD Ryzen 5 3600
Arkadaşlar sistemde bildiğim bir sorun yok sürücüler güncel, sıcaklık değerlerim normal ama her oyunda olması gerekenden çok daha az FPS alıyorum. İlk aldığımda da böyleydi sonra bir şekilde düzelmişti bu ara çok kötü performans. Gaming.gen'den aldım bilgisayarı yazıyorum bize yollayın diyorlar. Gelmesi çok uzun sürecek biliyorum belki de çözmeyecekler bir şey ve ben yaz bitmeden oyun oynamam gerek. Böyle durumlarda kontrol etmem gereken ne var? Hani test programı falan olur ya da bir çözüm değişiklik olur. Zaten forum bu aralar hiç yardımcı olmuyor bana bir iki kişi bir şey yazıp dönmüyorlar.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam cpu ve gpu’nun dusuk performans verdiğinden şüpheleniyorsan sentetik test yapıp senle aynı gpu ve cpu olan insanların değerlerini internetten bulup karşılaştırabilirsin. Cpu için test blender olabilir. Gpu içinse furmark ve furmark direk başkasının specleri ile aldıkları puanlar ile karşılaştırmanı sağlıyor. Bir test et bakalım bir sorun var mı ona göre hareket edilir.

Hocam cpu ve gpu’nun dusuk performans verdiğinden şüpheleniyorsan sentetik test yapıp senle aynı gpu ve cpu olan insanların değerlerini internetten bulup karşılaştırabilirsin. Cpu için test blender olabilir. Gpu içinse furmark ve furmark direk başkasının specleri ile aldıkları puanlar ile karşılaştırmanı sağlıyor. Bir test et bakalım bir sorun var mı ona göre hareket edilir.
Hocam bi siteden ayni sistemde sondan ikinci oldum. Furmarkdan nerdrn karsilastirma yapiyorum?

Yeni konular

Geri
Yukarı