RTX 2060 sistem siyah ekran hatası

TnrKrc

Femtopat
Daha fazla  
Öncelikle merhaba. Yeni toplamış olduğum sistemde bazı hatalar alıyorum. Bu hatalar ekranda görüntünün gidip gelmesi, oyunların hata verip kapanması. Sistemim

AMD R5 3600XT

ASUS X570 PLUS 4400MHz (O.C)

Corsair 16 (2x8) 3200 MHz CL16

COORSAİR 240 GB SSD MP510

Toshiba 2TB HDD

MSI GeForce 2060 Ventus 6 GB

Frisby FC8935-G 650W KASA

Budur arkadaşlar. Sorunlara değinecek olursak;

• Sistem gereksinimi yüksek oyunlar (Sadece bunlarda çünkü diğer oyunlarda sıkıntı yaşamadım) oyunların donması ve donduğu anda siyah ekran gözüküp kapanması ve hata metni vesaire göstermemesi.
  • Ekranımda anlık görüntü gidip gelmesi ve ekranın siyah olması.
Bu sorun olup olmadığından emin değilim fakat dönüştürücü kullanarak görüntü aktarımında bulunuyorum. Ekran VGA kasadan VGA'dan Display Port'a kablo kullanıyorum.

Dediğim gibi yeni topladığım için böyle sıkıntıların olmaması lazım ama yardımınız gerekiyor. Cevaplarınızı bekliyorum.

Sorununuz PSU kaynaklı sistem yüke girdiğinde PSU besleyemiyor sistemi zaten kalitesiz bir PSU çöpe atın gitsin. Kaliteli bir 550W-650W arası bir PSU öneririm işinizi görecektir.

Birkaç sorum olacak bunları cevaplarsanız sevinirim. PSU'dan olduğuna emin misiniz (çünkü ekran arada siyah da oluyor böyle nasıl anlatsam saniyelik siyahlık)? PSU kaynaklı ise ciddi sıkıntıya sokar mı? Önerebileceğiniz bütçe dostu PSU modeli var mı?

Son düzenleme:
PSU'dan olduğuna emin misiniz?

Yüzde 90 eminim diyebilirim söylediğiniz şeyler PSU'ya işaret ediyor tabii diğer arkadaşların da görüşünü alabilirsiniz.

PSU kaynaklı ise ciddi sıkıntıya sokar mı?

Bu PSU ile sisteminiz her an tehlikede parçalar zarar görebilir.

Önerebileceğiniz bütçe dostu PSU modeli var mı?

Cooler Master MWE 600W 80+ Güç Kaynağı

Yeni konular

Geri
Yukarı