RTX 2060 sistem Warzone anlık donuyor

görkemsp

Kilopat
Daha fazla  
Beyler Warzone oynarken aylık takılma donma oluyor başka oyununda bazen yapıyor. Bir de benim monitör 60Hz eski bayağı ekran kartım RTX 2060 düşük ayarda oynuyorum Warzone yine takılıyor masaüstüne döndüğümde kasma oluyor düzeliyor.

Düşük ayarlarda oynamayın. Düşük ayarlarda oynarsanız ekran kartı kendini kullanmaz, fakat FPS drobun sebebinin bu olduğunu düşünmüyorum. Oyun SSD'ye mi kurulu? Arkada bir program açık mı? RAM'iniz 8 mi? Oyunu tam ekran da mı oynuyorsunuz?

Sisteminiz nedir 8 GB RAM'iniz varsa ondan olabilir.

16 GB RAM kullanıyorum.
Düşük ayarlarda oynamayın. Düşük ayarlarda oynarsanız ekran kartı kendini kullanmaz, fakat FPS drobun sebebinin bu olduğunu düşünmüyorum. Oyun SSD'ye mi kurulu? Arkada bir program açık mı? RAM'iniz 8 mi? Oyunu tam ekran da mı oynuyorsunuz?

RAM 16 GB oyun düşük derken orta ayar cünkü oyunda bar Max seviye diyor oraya kadar yaptım orta ayar SSD kullanıyorum ama sıkıntı şu monütörden olabilir mi çünkü monitör 60Hz eski HDMI cıkışlı. Chorme açık kalıyor sadece.

Tek kanal çalışıyorsa yine problem o oyunda, dikkat ettiniz mi çift kanal çalışıyor mu? Ayrıca sistemin diğer özelliklerini de bileşen bileşen gerekirse modelleriyle beraber yazarsanız iyi olur.

Tek kanal çalışıyorsa yine problem o oyunda, dikkat ettiniz mi çift kanal çalışıyor mu? Ayrıca sistemin diğer özelliklerini de bileşen bileşen gerekirse modelleriyle beraber yazarsanız iyi olur.

RAM çift kalan. Nasıl anlarım çift kanal çalıştıgını. Ryzen 5 3600X 2.nesil SSD var 500GB RAM 16 GB stock fan var işlemcide RTX 2060 6 GB ROG STRIX anlık donması saçma.

@görkemsp , en basitinden CPU-Z yazılımını indirip bellek/SPD bölümünden RAM'lerin nasıl hangi kanalda çalıştığı yazıyor, oradan bakabilirsiniz. Single ise tek, dual channel yazıyorsa çift kanal şeklinde çalışıyordur.

@görkemsp, en basitinden CPU-Z yazılımını indirip bellek/SPD bölümünden RAM'lerin nasıl hangi kanalda çalıştığı yazıyor, oradan bakabilirsiniz. Single ise tek, Dual Channel yazıyorsa çift kanal şeklinde çalışıyordur.

Şu an baktım channel# Dual yazıyor. SPD bölümünde hiçbir şey yazmıyor. Bir de işlemci yüzde 85 100 arası kullanıyorum oyuna girdiğimde.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı