Çözüldü RTX 2060 sistemde Call of Duty WWII FPS düşüşü

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 10

G. W. F. Hegel

Centipat
RAM
32 GB 3200 MHz
Ekran kartı
RTX 2060 6 GB
Anakart
B450M S2H
İşlemci
Ryzen 7 3700X
Call of Duty WWII'm orijinal. Oyunda drop sorunum var. Ayarları düşürünce çözülüyor ama ben extra ayarlarda oynayınca drop ortaya çıkıyor. Ekran kartım 80 derece sabit, işlemcimin sıcaklığını göremiyorum. Yardımcı olabilir misiniz? Extra ayarlarda nasıl drop olmamasını sağlayabilirim?

Çözüm
MSI Afterburner ile ekran kartı kullanımı ile işlemci kullanımına bakayım en iyisi.

Eki Görüntüle 1865692
Oyuna girişte değerler bunlar. @Emir M. dediğiniz gibi VRAM ucu ucuna yetiyor. Sıcaklık da 10 dakikaya falan ekran kartında 80 derece oluyor maksimum @439169 kötü dedi ama sizce de kötü mü? @Emir M.

80 derece yeterli sıcaklık. Ayar düşürünce droplar geçiyor demenizden anlamıştım zaten VRAM'in yetersiz olduğunu. Dediğim gibi, tahmini VRAM göstergesine aldanıp ayar fullemeyin, çoğu zaman yanıltıyor.
O zaman ayarları biraz düşürüp oynayacağız mecburen. İşlemcim için de termal macun bakarım. Daha ilk kez drop sorunu yaşadım bilgisayarı aldığımdan beri o da ekran kartı VRAM'den kaynaklı ama gene de işlemci macununu yenilemek lazım.

VRAM yüzünden takılma mevzusu oyunun optimizasyonuna göre değişiyor. WWII pek parlak optimizasyona sahip değil, o yüzden drop sorunu baş göstermiş olabilir.

Geri
Yukarı