RTX 2060 sistemde düşük GPU kullanımı

warlocation

Kilopat
Daha fazla  
Ryzen 3 3100.
RTX 2060.
8 GB RAM var, değerler aşağıdaki gibi GPU kullanımı hiç yükselmiyor. 60-70 görmüyor, diğer testlere baktığım da MHz 1900 bende 1365 o da yükselmiyor. Driverlar güncel. Güç uyku ayarları performansta. MSI Afterburner ayarları varsayılanda. RAM CS gibi bir oyunda yeterli ama sorun ondan mıdır acaba?

71cbb131-f0fd-4abb-aecf-508511b0e65f.jpg

CS:GO işlemciden yararlanan bir oyun, daha güçlü bir işlemci ile birlikte GPU kullanımı da artabilir belki. Ben RAM'i genel kullanım için söyledim, CS:GO için değil. Ayrıca CS:GO'da da çift kanal bellek ile performans artıyor. Hem FPS hem de GPU kullanımdaki artışı aşağıdaki videoda görebilirsin.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

''fps_max 0'' komutunu uygulamayı denediniz mi? Arkadaşların da belirttiği gibi CS:GO, işlemci tabanlı bir oyundur ancak bu komutu yazmadan GPU kullanım oranları daha düşük oluyor.

Sanki sistem, enerji tasarrufu yapıyormuş gibi geldi nedense, NVIDIA güç seçeneklerinden enerji ayarlarını maksimum performansa almayı deneyin, aynı işlemi Windows güç yönetimi üzerinden de deneyin.

Zaten güç ayarının performans da olduğunu belirtmiştim teşekkürler.

CS:GO işlemciden yararlanan bir oyun, daha güçlü bir işlemci ile birlikte GPU kullanımı da artabilir belki. Ben RAM'i genel kullanım için söyledim, CS:GO için değil. Ayrıca CS:GO'da da çift kanal bellek ile performans artıyor. Hem FPS hem de GPU kullanımdaki artışı aşağıdaki videoda görebilirsin.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

buradaki sistemde de aynı işlemci ve grafik kartı var ama GPU kullanımı % olarak fazla yani anlatmak istediğim şu kart kendini tam performans da çalıştıramıyor gibi oyun özelinde bir şey yok.
''fps_max 0'' komutunu uygulamayı denediniz mi? Arkadaşların da belirttiği gibi CS:GO, işlemci tabanlı bir oyundur ancak bu komutu yazmadan GPU kullanım oranları daha düşük oluyor.
Maalesef alakası yok.

buradaki sistemde de aynı işlemci ve grafik kartı var ama GPU kullanımı % olarak fazla yani anlatmak istediğim şu kart kendini tam performans da çalıştıramıyor gibi oyun özelinde bir şey yok.

Attığınız video da örnek oyunlar farklı, CS:GO'da bağlandığınız sunucu kaynaklı bile olabilir attığınız SS, tüm sunucularda öyle olduğunu var sayalım, 8 GB RAM tek modül mü yoksa Dual Channel aktif mi? Dual Channel'ı aktif ettiğiniz de işlemci çift kanallı veri işlemeye başlayacağı için haliyle ekran kartınızı besleme performansı artacaktır.

En son paylaştığın videodaki oyunların birçoğu yüksek GPU performansından yararlanan oyunlar. Ayrıca sistemde çift kanal RAM kullanılmış. Yani meselenin aslı ilk yorum ile aynı. Çift kanal ve yeterli RAM, yüksek grafikli oyun, mümkün olduğunca yüksek çözünürlük tercihi. GPU kullanımını yükseltecek şeyler bunlar. Herhangi bir sorun paylaşılan kadarıyla gözükmüyor.

Geri
Yukarı