RTX 2060 sistemde FPS düşmesi

ALP_0622

Femtopat
Daha fazla  
2060 ekran kartım var i5 9600K işlemci 8 GB RAM anakart Prime H310M-K 500W güç kaynağı.

Valorant gibi sistem gereksinimleri düşük bir oyunda düşük ayarlarda 100 120 150 FPS arası gibi geliyor. GTA 5 en düşük ayarlarda sürekli FPS düşmesi yiyorum neredeyse her oyunda yiyorum. Basitinden internet kafe Simulator bile kasıyor sürücülerim güncel ekran kartı 60 dereceyi bile görmüyor işlemci de çok fazla ısınmıyor yardımcı olabilirseniz sevinirim ek olarak kendi RAM modelimden bir 8 daha takıp Dual yaptım bir süre ama hiçbir düzelme olmadı 20 30 FPS arttı ama droplar devam etti.

Boştayken işlemci kullanımı oyundayken hem işlemci hem de ekran kartı kullanımına bakar mısın? Ayrıca sıcaklık değerlerini kontrol et buraya SS atabiliyorsan güzel olur.
Adsız.png
Ekran Alıntısı2.PNG
Ekran Alıntısı.PNG

Boştayken işlemci kullanımı oyundayken hem işlemci hem de ekran kartı kullanımına bakar mısın? Ayrıca sıcaklık değerlerini kontrol et buraya SS atabiliyorsan güzel olur.
hocam gta da orta ayarlarda drop çok oluyordu yüksek ayarlara çektim droplar baya kesildi ama hayla oluyor bide gta da sol üstteki afterburner panalinde gtx yazıyor ekran kartını anlayamadım orayı bide gta da ekran kartı kullanımı bi anda %4 5 kullanıma düşüyo anlık donuyor sonra tekrar çıkıyor

Eki Görüntüle 1828666Eki Görüntüle 1828665Eki Görüntüle 1828664

hocam gta da orta ayarlarda drop çok oluyordu yüksek ayarlara çektim droplar baya kesildi ama hayla oluyor bide gta da sol üstteki afterburner panalinde gtx yazıyor ekran kartını anlayamadım orayı bide gta da ekran kartı kullanımı bi anda %4 5 kullanıma düşüyo anlık donuyor sonra tekrar çıkıyor

GTA için konuşmuyorum ama genellikle bu kullanım yüzdeleri şunu gösteriyor;

Ekran kartı kullanımın %50 ve 62 derece yani bu kadar az kullanıma derecesi yüksek geldi bana,
İşlemci kullanımı yüksek ama aşırı yüksek olmamasına rağmen %50 ekran kartı kullanımı garip geldi çünkü normalde darboğaz olursa özellikle %62 civarlarında en az %70-85 arası kullanması gerekiyor tabi bu oyundan oyuna değişiyor. Çözünürlüğü yükseltmeyi dene çünkü işlemciyle ilgili sorun yaşıyorsun büyük ihtimalle.

Geri
Yukarı