RTX 2060 sistemde GTA V'da FPS düşüşleri

Lootto

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba; bende Adata SU630 SSD var, kronik sorunlari olduğunu duydum. GTA 5 roleplay oynuyorum, sürekli 144Hz ile giriyorum, en başta Hz'den dolayı mı hafif droplar yiyorum dedim, sonradan kronik sorunu duydum. Sizce SSD değiştirmeli miyim, veya sorun 144Hz'de 144FPS'in altında almam mı?

CPU: AMD Ryzen 5 3500X.
GPU: RTX 2060 6 GB.
PSU: Corsair CV650 80+
SSD: Adata SU630 480GB.
Sorunun SSD veya Hz olayı harici kaynaklandığını sanmıyorum, çünkü tüm değerler normal.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ürün ucuz olduğu için fazla satıyor e haliyle daha fazla sorun çıkan insanla karşılaşıyoruz hiçbir firma sorunu olduğu bildiği halde o ürünü sorunlu üretmeye devam etmez insanlar da satın almaz öyle anlatayım o yüzden "kronik sorunlu" demek yanlış bu ürüne karşı. Bu sizdeki ssd nin sağlam olduğu anlamına gelmez tabi teknoloji şans işi her zaman. Onun dışında roleplay sunucuları genelde takılıyor bende de öyleydi oyunun hikaye modunda da takılıp takılmadığına bakın. Eğer takılıyorsa başka oyunları da deneyin ki sorun hakkında daha fazla bilgimiz olsun.

16gb ddr4 3000mhz
Muhtemelen SSD kaynaklı. Ama emin olmak için tazeleme hızını 60'a falan çekip oynamanızı tavsiye ederim. Hala devam ediyorsa muhtemelen SSD kaynaklıdır.
Bir de RAM marka modeliniz ve boyutu nedir?
Gskill 16gb ddr4
Muhtemelen SSD kaynaklı. Ama emin olmak için tazeleme hızını 60'a falan çekip oynamanızı tavsiye ederim. Hala devam ediyorsa muhtemelen SSD kaynaklıdır.
Gskill 16gb ddr4
60hz de sanırım olmuyor, ama benim gözüme o kadar kasıyor gibi geliyor ki 60hz anlayamıyorum

Size nasıl geldiği önemli değil, MSI Afterburner ile CPU ve GPU kullanım değerlerini ve sıcaklıklarını test eder misiniz?
Sorunun sonuna tüm değerler normal demişim, dikkatli okursanız sevinirim :)

Ekran kartı sıcaklığı maksimum 72 derece kullanımı da %99 u geçmiyor.
İşlemci kullanımı %50 %75 aralığında dolaşıyor. Sıcaklık değerleri normal.

Sorunun sonuna tüm değerler normal demişim, dikkatli okursanız sevinirim :)

Ekran kartı sıcaklığı maksimum 72 derece kullanımı da %99 u geçmiyor.
İşlemci kullanımı %50 %75 aralığında dolaşıyor. Sıcaklık değerleri normal.
Tüm değerler normal diye bir tabir yok. Normal mi değil mi sormadım, değerleri sordum.

Değerlerinizde sorun yok. Sorununuz %90 SSD kaynaklı.

Arkadaşlar merhaba; bende Adata SU630 SSD var, kronik sorunlari olduğunu duydum. GTA 5 roleplay oynuyorum, sürekli 144Hz ile giriyorum, en başta Hz'den dolayı mı hafif droplar yiyorum dedim, sonradan kronik sorunu duydum. Sizce SSD değiştirmeli miyim, veya sorun 144Hz'de 144FPS'in altında almam mı?

CPU: AMD Ryzen 5 3500X.
GPU: RTX 2060 6 GB.
PSU: Corsair CV650 80+
SSD: Adata SU630 480GB.
Sorunun SSD veya Hz olayı harici kaynaklandığını sanmıyorum, çünkü tüm değerler normal.
FiveM giriyorsanız o sorun yaratıyor olabilir. Çok fazla kişide böyle, sunucuya göre de değişiyor. Muhtemelen FiveM kaynaklı(bence).

Geri
Yukarı