Çözüldü RTX 2060 sistemde IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL mavi ekran hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Yusuf0601

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar 1 hafta önce yeni masaüstü PC aldım bu gün sürekli mavi ekran hatası verdi internetten çözümlere baktım denedim, ama işe yaramadı. Bir anda ses takılıyor mavi ekran veriyor altında. "Irql_not_less_or_equal!" Hata kodunu veriyor.
Sistemim RTX 2060 Ventus OC 6 GB.
AMD Ryzen 5 3600X.
Gigabyte B450 auris m.
Corsair vegance RGB Pro 8 GB X1.
En son çare format atsam düzelir mi? Her şey 2 gün önce MSI Afterburner'ı yükleyip OC testi yaptırmamla başladı.

Çözüm
CPU-Z kaldırın. Genel olarak CPU-Z sorun çıkartmış gerçekten. MSI AfterBurner ile ilgili galiba bir ayar yapınca CPU-Z sorun çıkartmış diye düşünüyorum.

MSI AfterBurner kaldırın.
RGB Fusion kaldırın. ASUS'a ait bir yazılım.

"sfc /scannow" rehberini uygulayın.
SFC /scannow komutu nedir? Ne işe yarar? | Technopat Sosyal

Avast anti virüs kaldırın.

Ekran kartı sürücünü güncelle.
Geforce Experince ile güncelleyebilirsiniz. Eğer Geforce Experince ile güncellemiyorsanız DDU ile var olan ekran kartı sürücünü sil. Sonra aşağıya bıraktığım sürücüyü indir.

DDU rehberi.
DDU ile Sürücü Kaldırma Rehberi | Technopat Sosyal

Sürücü.

Eğer tekrar mavi ekran alırsan minidump dosyanı paylaş.
Mavi ekran aldıktan sonra %100 olmasını bekleyin. Minidump dosyası oluşacak. Bu minidump dosyası mavi ekran hatanın hata kodlarını içerir. Siz o dosyayı paylaşın ben sizin ne yapacağınızı söyleyeceğim.

Minidump Dosyalarını Paylaşın | Technopat Sosyal
minidump dosyasını atamıyorum hata veriyor
Mavi ekran aldıktan sonra %100 olmasını bekleyin. Minidump dosyası oluşacak. Bu minidump dosyası mavi ekran hatanın hata kodlarını içerir. Siz o dosyayı paylaşın ben sizin ne yapacağınızı söyleyeceğim.

Minidump Dosyalarını Paylaşın | Technopat Sosyal
ilginiz için teşekkürler

Dosyayı erişime açın.

Dosya Ekleri

• Erişime açın..png
    Erişime açın..png
    14,6 KB · Görüntüleme: 33
CPU-Z kaldırın. Genel olarak CPU-Z sorun çıkartmış gerçekten. MSI AfterBurner ile ilgili galiba bir ayar yapınca CPU-Z sorun çıkartmış diye düşünüyorum.

Geforce Experince ile güncelleyebilirsiniz. Eğer Geforce Experince ile güncellemiyorsanız DDU ile var olan ekran kartı sürücünü sil. Sonra aşağıya bıraktığım sürücüyü indir.

DDU rehberi.

Sürücü.

Çözüm

DDU rehberi.

Sürücü.

Çok teşekkürler. Dediklerini yaptım, şimdilik sıkıntı yok gibi.

Eğer mavi ekran sorunun bittiğini düşünüyorsan çözüldü olarak işaretleyebilirsin. Çözüldü olarak işaretlemeni 3-4 gün sonra yapabilirsin. Belli olmaz mavi ekran hatası verebilir.
Mavi ekran sorunun bittiğini düşünüyorsan mesajımı çözüldü olarak işaretleyebilirsin.

Dosya Ekleri

• 1608449958343.png
    1608449958343.png
    20,6 KB · Görüntüleme: 20

Yeni konular

Geri
Yukarı