RTX 2060 sistemde Jedi fallen Order düşük FPS değerleri

HarryBanner

Picopat
Daha fazla  
Arkadaşlar i7 10750H ve RTX 2060 sahibim. Ancak RAM'im tek kanallı 16 GB. Tek kanallı olduğu için mi Jedi fallen order da ve diğer oyunlarda FPS bir parça az mı geliyor mudur? Ve de Intel ekran kartını devre dışı bırakmazsam her oyundan çok az FPS geliyor. Nedendir?(Basit yöntemler söylemeyiniz, ne varsa denedim.)

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar i7 10750H ve RTX 2060 sahibim. Ancak RAM'im tek kanallı 16 GB. Tek kanallı olduğu için mi Jedi fallen order da ve diğer oyunlarda FPS bir parça az mı geliyor mudur? Ve de Intel ekran kartını devre dışı bırakmazsam her oyundan çok az FPS geliyor. Nedendir?(Basit yöntemler söylemeyiniz, ne varsa denedim.)
Jedi Fallen Order çok ram tüketen bir oyun diye biliyorum. Dual channel tabiki daha performanslı olur. Intel ekran kartı onboard bir ekran kartı olduğu için mevcut ekran kartınız onboard ekran kartınızdan daha güçlüdür.

İndireyim ilk başta hocam atacağım sonra.
BIOS üzerinden overclock yapmayı kapadım ve performansta belli bir düşüş oldu. Ekran kartı kullanımı 60 ile 80 arası.
Hocam GPU kullanımı 80 üzerine neredeyse hiç çıkmıyor.
Hocam overclocku BIOS üzerinden kaparsam FPS kaybediyorum ancak oyun büyük ölçüde lag yemeyi bırakıyor. Açık bırakırsam FPS artıyor. Ancak bir anda daha çok düşüyor. Ayarlardan dedicated GPU yapmazsam hiçbir oyunda 60FPS üzerini görmüyor.
İndireyim ilk başta hocam atacağım sonra.
BIOS üzerinden overclock yapmayı kapadım ve performansta belli bir düşüş oldu. Ekran kartı kullanımı 60 ile 80 arası.
Hocam GPU kullanımı 80 üzerine neredeyse hiç çıkmıyor.
Hocam overclocku BIOS üzerinden kaparsam FPS kaybediyorum ancak oyun büyük ölçüde lag yemeyi bırakıyor. Açık bırakırsam FPS artıyor. Ancak bir anda daha çok düşüyor. Ayarlardan dedicated GPU yapmazsam hiçbir oyunda 60FPS üzerini görmüyor.

GPU kullanımım az sanırım.
MSI Afterburner ile oyun içi kullanımlara bakar mısınız?
Lütfen cevap verir misiniz?
MSI Afterburner ile oyun içi kullanımlara bakar mısınız?

Lütfen cevap verir misiniz?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı