RTX 2060 sistemde mavi ekran hataları

İşletim sistemi
Windows 10

rkaN

Femtopat
Daha fazla  
AMD Ryzen 5 3500X
16 GB RAM
ASUS ROG STRIX RTX 2060 Advanced Edition
ASUS TUF B450 M Plus = anakart.
Windows 10 Pro.

Aklınıza gelecek, bildiğiniz her türlü mavi ekran hatasını alıyorum. PC'yi alalı 7 ay oldu, ilk aldığım zamanlarda olmamıştı hatırladığım kadarıyla. Aldıktan 1 veya 2 ay sonra vermeye başladı. Nedenini bilmiyorum ama şöyle bir şey söyleyebilirim, oyun oynarken veya PC'yi aktif halde kullanırken bir sıkıntı olmuyor. Ama ne zaman oyundan çıksam veya bir 10 15 dk oyun oynamayıp video falan izlesem direkt mavi ekran veriyor.

Herhangi bir zamanı yok, sanki PC'yi zorlamadığım zaman veriyor gibi :D Bunları yazarken bile verdi, nedeni ''usbaudio.sys". Yardımcı olursanız sevinirim.

AMD Ryzen 5 3500X
16 GB RAM
ASUS ROG STRIX RTX 2060 Advanced Edition
ASUS TUF B450 M Plus = anakart.
Windows 10 Pro.

Aklınıza gelecek, bildiğiniz her türlü mavi ekran hatasını alıyorum. PC'yi alalı 7 ay oldu, ilk aldığım zamanlarda olmamıştı hatırladığım kadarıyla. Aldıktan 1 veya 2 ay sonra vermeye başladı. Nedenini bilmiyorum ama şöyle bir şey söyleyebilirim, oyun oynarken veya PC'yi aktif halde kullanırken bir sıkıntı olmuyor. Ama ne zaman oyundan çıksam veya bir 10 15 dk oyun oynamayıp video falan izlesem direkt mavi ekran veriyor.

Herhangi bir zamanı yok, sanki PC'yi zorlamadığım zaman veriyor gibi :D Bunları yazarken bile verdi, nedeni ''usbaudio.sys". Yardımcı olursanız sevinirim.

+ OLARAK 500 GB SSD VE 1 TB HDD

Son düzenleme:
  • BIOS güncellemesini yapın ve OC işlemi yapmayın BIOS default olarak kalsın.
  • Son gelen Windows güncellemelerini yapın.
  • DDU ile GPU ve ses sürücüsünü kaldırıp, temiz bir şekilde kurun.
  • Bu işlemlerden sonra bir gözlemleyin, sorun devam ediyorsa RAM testi yapın, pek RAM kaynaklı durmuyor gibi ama olsun.
    • Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
      Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

• BIOS güncellemesini yapın ve OC işlemi yapmayın BIOS default olarak kalsın.
  • Son gelen Windows güncellemelerini yapın.
  • DDU ile GPU ve ses sürücüsünü kaldırıp, temiz bir şekilde kurun.
  • Bu işlemlerden sonra bir gözlemleyin, sorun devam ediyorsa RAM testi yapın, pek RAM kaynaklı durmuyor gibi ama olsun.
    • Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
      Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
teşekkürler ama bios güncellemesi yapmayı bilmiyorum :(

Yeni konular

Geri
Yukarı