Çözüldü RTX 2060 sistemde mavi ekran hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 11

rivian37

Femtopat
RAM
GSKILL 16GB (2x8GB) RipjawsV DDR4 3200MHz Ram
SSD veya HDD modeli
Kingston NVME 2 500 GB
Ekran kartı
RTX 2060 12gb
Anakart
PRO H610M-B DDR4
İşlemci
İ3 12100F
Herkese merhaba. Son 2 haftadır 2-3 günde bir defa olmak üzere mavi ekran hatası alıyorum. İnternette gezinirken, oyun oynarken veya herhangi bir zamanda yaşıyorum bu durumu. Mavi ekran hatasından sonra 2-3 gün geçmeden tekrar mavi ekran hatası almıyorum.

Sıcaklık değerleri normal.

BIOS güncel ve XMP açık. XMP'yi yeni açmadım, uzun zamandır açık.

Minidump dosyası: 122522-4312-01.dmp

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Ağ kartını güncelle. Ayrıca ayfgıt yönetisincen ağ kartı için güç kazanmak için bu aygıtı kapat kısmından işareti kaldır.
NVIDIA sürücü sil ve biraz eski sürüme dön.
Ağ kartını güncelle. Ayrıca ayfgıt yönetisincen ağ kartı için güç kazanmak için bu aygıtı kapat kısmından işareti kaldır.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Merhaba dediklerinizi yaptım ve şimdilik bir problem yok. Eğer tekrar mavi ekran alırsam güncel minidump dosyasını sizi etiketleyip paylaşabilir miyim?

Dediklerim yapılmamış. Eksiksiz yapın. Ek olarak Chipset sürücünü -overall olarak yükleyin.
5 Ocakta en son çıkan ekran kartı sürücüsünü yüklemiştim. Kasımda çıkmış olan eski sürücüyümü yükleyeyim? Birde chipset sürücüsünü -overall olarak yüklemek derken ne yapmam gerekiyor tam anlayamadım.

Aygıt yöneticisinden güç ayarını bu şekilde yapmıştım.

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    157,1 KB · Görüntüleme: 20
Evet ama ben size eski sürümü yükleyin demiştim.
DDU ile ekran kartını sürücünü sil ve bunu yükle.
Chipset sürücünü indir ve exe dosyasını çalıştıra sürükle ve bir boşluk bırakıp -overall
yaz ve entere bas.
Ağ kartında güncel değil.
Sizi uğraştırıyorum ama PRO H610M-B DDR4 Motherboard M-ATX - Intel 12th Gen Processors buradan mı indirmem gerekiyor chipset sürücsünü? Ağ kartını nasıl güncelleyeceğim peki?

Geri
Yukarı