Çözüldü RTX 2060 sistemde mavi ekran

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Nuance

Kilopat
Daha fazla  
Birkaç ay evvel sürekli mavi ekran yiyordum, sebebi işlemci soğutucusunun baskı yapmasıydı. Bu hatayı düzelttikten sonra mavi ekran almıyordum, bugün yine oldu. Nedendir?

Gigabyte B450M S2H
Corsair 2x8 Vengeance LPX 3200MHz Dual RAM
MSI 2060
Xigmatek Cockpit 700W Kasa
Ryzen 5 5600
AOC 24G2U Monitör

Minidump: fmp.rar

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
İşlemci garantiye yollandı ve değişim yapıldı. Konu kapatılabilir, yardımlarınız için çok teşekür ederim.
Bu kötü haberi ben vermek istemezdim ama sanırım işlemciniz arızalanmış.

Sebebi işlemci soğutucusunun baskı yapmasıydı.
Soğutucu baskı yaptığı sırada işlemci arızalanmış olmalı. Ben işlemcinin herhangi bir pininin kırıldığını düşünüyorum veya çatlamışta olabilir. Hiç kontrol ettiniz mi işlemciyi? "WHEA_UNCORRECTABLE_ERROR (124)" Hata kodunu almışsınız. Bu hata kodu genellikle donanımdaki fiziksel sorunlardan kaynaklanıyor.

Bu kötü haberi ben vermek istemezdim ama sanırım işlemciniz arızalanmış.

Soğutucu baskı yaptığı sırada işlemci arızalanmış olmalı. Ben işlemcinin herhangi bir pininin kırıldığını düşünüyorum veya çatlamışta olabilir. Hiç kontrol ettiniz mi işlemciyi? "WHEA_UNCORRECTABLE_ERROR (124)" Hata kodunu almışsınız. Bu hata kodu genellikle donanımdaki fiziksel sorunlardan kaynaklanıyor.

Kontrol etmedim ama 2 ayda bu hatayı sadece 2 kere aldım. Kesin olarak düşünceniz bu yönde mi?

İşlemci garantiye yollandı ve değişim yapıldı. Konu kapatılabilir, yardımlarınız için çok teşekür ederim.

Çözüm

Geri
Yukarı