RTX 2060 sistemde PUBG düşük FPS veriyor

İşletim sistemi
Windows 10

ViperEyes77

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba RTX 2060 R5 3500X 16 GB RAM B350 anakart sistemim var PUBG de kalabalık yerlere atlayınca FPS çok düşüyor takılmalar oluyor R5 5600'e yükseltsem işlemcimi bu FPS dropları düşer mi? Sıcaklık 61 derecelerde geziyor.

Merhaba RTX 2060 R5 3500X 16 GB RAM B350 anakart sistemim var PUBG de kalabalık yerlere atlayınca FPS çok düşüyor takılmalar oluyor R5 5600'e yükseltsem işlemcimi bu FPS dropları düşer mi? Sıcaklık 61 derecelerde geziyor.

Emülatörlerin olmazsa olmazı zaten o. Emülatör kullanıyorsanız yani PUBG Mobile oynuyorsanız normal bir şey drop yemek.

PUBG Steam versiyonu.

5600 veya 5600X'e yükseltirsen evet artış yaşarsın ama Ekran kartı düşük kalır o işlemciye göre. Pubg steam versiyonu ise Arkaplanda çalışan uygulamaları ve hizmetleri kontrol edersen dahada düzelir :
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
şu videonunda %100 CPU çözümüne kadar izleyin Hizmet ayarlarını gösteriyorum:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Hocam Windows'u oldugu gibi kullanmıyorum arka plan işlemleri kapalı gelişmiş Windows kullanıcısıyım her şey oyuna göre ayarlı, şöylede bir şey var ekran kartının %80'lerde calismasi islemcinin %80'lerde çalışmasından daha iyi bence cunku ekran karti sadece oyundaki textureleri yüklüyor ama islemci arkada Discord ,Windows hizmetlerini caliştiriyor yani %50 pay kalmasi daha iyi olur işlemci için 3600'e gecmek mantıksız geliyor almışken 5600 almak istiyorum stok fan yeter mi oda bir soru işareti.

Darboğaz olmaması için CPU değerleri düşük, GPU değeri yüksek olmalı. Genel olarak CPU kullanımı %20-60 arası, GPU kullanımı ise çözünürlük ve detaylı grafik ayarlarına bağlı olarak %80-100 arası olur.

Şöyle bir yazı buldum birde forumda.

Geri
Yukarı