RTX 2060 sistemde RDR 2 ERR_GFX_STATE hatası

İşletim sistemi
Windows 11

Kunteper0

Zeptopat
Daha fazla  
Oyuna giriyorum hikaye moduna girdiğimde beni 1 2 dakika içinde oyundan atıyor. Bazen açık dünyada gezerken atmıyor ama göreve girdiğim gibi diyalog sahnesinde atıyor. Sistemim yeterli, ekran kartım güncel, sga dosyalarını denedim. RAM'i defaultta kullanıyorum. Ayarlar düşükte olduğunda bile oyundan atıyor. Safe moda aldığımda en ama en düşük ayarlarda açıyor ve pencereli modda oynatıyor ki böyle de zevki çıkmıyor. 300TL verdiğim oyunu oynayamamak üzüyor. Ekran kartım 2060, yardım edebilir misiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Oyuna giriyorum hikaye moduna girdiğimde beni 1 2 dakika içinde oyundan atıyor. Bazen açık dünyada gezerken atmıyor ama göreve girdiğim gibi diyalog sahnesinde atıyor. Sistemim yeterli, ekran kartım güncel, sga dosyalarını denedim. RAM'i defaultta kullanıyorum. Ayarlar düşükte olduğunda bile oyundan atıyor. Safe moda aldığımda en ama en düşük ayarlarda açıyor ve pencereli modda oynatıyor ki böyle de zevki çıkmıyor. 300TL verdiğim oyunu oynayamamak üzüyor. Ekran kartım 2060, yardım edebilir misiniz?

Aynı sorun vardı sadece RDR 2 de başıma geliyordu sonra başka oyunlarda hata vermeden atmalar başladı. Konularım mevcut. İşlemci değiştirdim, Power değiştirdim sorun düzelmedi. En son RAM'leri değiştirdim. Şu anlık sorunum yok. 4-5 saat kadar oynadım.

Aşağıda yazmış olduğum ayarların hepsini uygulayın bunları yaptıktan sonra herhangi bir hata almamanız gerekiyor.

1 - NVİDA ayarları> 3D ayarların yönetilmesi > Red Dead Redemption 2 >
Doku Filtremesi:
Performans
Oyunu Vulkan ile açıp "OpenGL Üçlü Arabelleğe" almayı aktif etmenizi öneririm.

2 - DDU ile driverınızı güvenli modda kaldırın.
Güvenli moda girmek için;
PC yeniden başlata basarken "Shift "tuşuna basılı tutun > Sorun Gider > Gelişmiş Seçenekler > Başlangıç Ayarlarını seçip Güvenli Moda girebilirsiniz.
RTX DRİVER

3 - Ayrıca anakart üretici sitesine girip güncel Chipset sürücünüzü yenileyin. Linkini verdiğim C++ ile DirectX yazılımlarının offline setuplarını indirip kurulumlarını yapın. C++ kurmadan önce sisteminizde yüklüyse kaldırın.
C++ 2005-2019 Katılımsız
Directx 9 10 11 i kuralım

4 - Başlat "sağ tıkla > Ayarlar > Sistem > Monitör > Grafik Ayarları > Masaüstü Uygulaması > göz at > RDR2.exe ve PlayRDR2.exe dosyasını ayrı ayrı ekleyip "Yüksek Performans" seçeneğiyle kaydedin.

5 - RDR2.exe ve PlayRDR2.exe dosyalarını Sağ tıklayıp > Özellikler > Uyumluluk > "Tam Ekran İyileştirmelerini Devre Dışı Bırak"

6 - Antivirüs programınız varsa RDR2 dosyasını beyaz listeye alın.

7 - Yerel Disk C "sağ tıkla" > Özellikler > Diski Temizle > İndirilenler hariç her şeyi seçip çöp dosyaları temizleyin.

8 - Oyun hard disk üzerine kuruluysa "Disk Birleştirmesi" yapın. Wise Care 365 öneririm.

9 - ULPS Kapatın > Regedit açın > "CTRL + F" tuşlarına basıp arama kutusunu açın > "EnableUlps" yazıp aratın. Bulduğu sonuçta EnableUlps değerini "0" yapın.

10 - CMD yönetici olarak çalıştırıp > SFC /scannow komutunu girin ve sistem doğrulaması yapın. İşlem bittikten sonra yeniden başlatın.

SGA dosyalarını silmeyi unutmayınnnn.
Belgeler > Rockstar Games > Red Dead Redamption 2 > Settings

Eki Görüntüle 1813158

Undervolt ve Overclock işlemlerinizi devre dışı bırakmayı unutmayın. Bu tarz ayarlar oyunun siyah ekrana düşmesine sebep olabilir.

Aşağıda yazmış olduğum ayarların hepsini uygulayın bunları yaptıktan sonra herhangi bir hata almamanız gerekiyor.

1 - NVIDIA ayarları> 3D ayarların yönetilmesi > Red Dead Redemption 2 >
Doku filtremesi:
performans.
Oyunu Vulkan ile açıp "OpenGL üçlü arabelleğe" almayı aktif etmenizi öneririm.

2 - DDU ile driverınızı güvenli modda kaldırın.
Güvenli moda girmek için;
PC yeniden başlata basarken "Shift "tuşuna basılı tutun > sorun gider > gelişmiş seçenekler > başlangıç ayarlarını seçip güvenli moda girebilirsiniz.
RTX DRİVER

3 - ayrıca anakart üretici sitesine girip güncel chipset sürücünüzü yenileyin. Linkini verdiğim C++ ile DirectX yazılımlarının offline setuplarını indirip kurulumlarını yapın. C++ kurmadan önce sisteminizde yüklüyse kaldırın.
C++ 2005-2019 Katılımsız
DirectX 9 10 11'i kuralım.

4 - başlat "sağ tıkla > ayarlar > sistem > monitör > grafik ayarları > masaüstü uygulaması > göz at > RDR2.exe ve playRDR2.exe dosyasını ayrı ayrı ekleyip "yüksek performans" seçeneğiyle kaydedin.

5 - RDR2.exe ve playRDR2.exe dosyalarını sağ tıklayıp > özellikler > uyumluluk > "tam ekran iyileştirmelerini devre dışı bırak"

6 - antivirüs programınız varsa RDR2 dosyasını beyaz listeye alın.

7 - yerel disk C "sağ tıkla" > özellikler > diski temizle > indirilenler hariç her şeyi seçip çöp dosyaları temizleyin.

8 - oyun hard disk üzerine kuruluysa "disk birleştirmesi" yapın. Wise Care 365 öneririm.

9 - ULPS kapatın > Regedit açın > "CTRL + F" tuşlarına basıp arama kutusunu açın > "enableulps" yazıp aratın. Bulduğu sonuçta enableulps değerini "0" yapın.

10 - CMD yönetici olarak çalıştırıp > SFC /scannow komutunu girin ve sistem doğrulaması yapın. İşlem bittikten sonra yeniden başlatın.

Sga dosyalarını silmeyi unutmayınnnn.
belgeler > Rockstar Games > red Dead redamption 2 > settings.

Eki Görüntüle 1813158

undervolt ve overclock işlemlerinizi devre dışı bırakmayı unutmayın. Bu tarz ayarlar oyunun siyah ekrana düşmesine sebep olabilir.

Regedit'e baktım CTRL+F şekilde bulamadım manuel aramaya çalıştım ama yine bulamadım. Galiba enableulps yok bende.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı