Çözüldü RTX 2060 sistemde SYSTEM_SERVICE_EXCEPTION hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 11

vegasderler

Femtopat
Daha fazla  
RAM
DDR4 2x8 GB 3200mhz 16-18-18-36 /// DDR4 2x8 GB 3200mhz 16-20-20-38
Ekran kartı
rtx 2060
Anakart
b450m bazooka v2
İşlemci
Ryzen 5 2600x
Selam,
Başıma bir beladır geldi, gitmek bilmiyor. Bundan 6 ay kadar önce ilave RAM gereksinimim oldu, 1 çift Dual channel RAM aldım benim diğer Dual channel RAM'lerin yanına, toplam 32 GB yapayım dedim (görsellerde mevcut). Tesadüf müdür, bunlarla alakalı mıdır bilemedim ama o haftadan sonra sürekli mavi ekran almaya başladım. Stop kodları hep farklıydı, format attım Windows 10, tüm Update'ler yapılı, son sürüm vs. Update kapalı hali, sade bir Windows 10 formatı daha attım. Bu süreçte en son W11 yükledim, tüm Update'ler yapılmış halde. Herhangi bir driver eksik görünmüyor (umarım). Memtest86 ile RAM'leri kontrol ettim, hiçbir error almadım. Görsellere ekliyorum sonuçları.
Aynı hatayı alan forumdaki diğer arkadaşa BIOS güncelle önerisi gelmişti, BIOS'u da güncelledim şu siteden:
MSI Global - The Leading Brand in High-end Gaming & Professional Creation
Release date: 2020-06-17 olan versiyonu. Daha doğrusu önceden de bu versiyonu kullanıyordum, tekrardan yaptım aynı işlemi. A-XMP 2 olarak 3200MHz ayarını yapıp saldım BIOS'u.
WinDbg ile minidump dosyalarını kontrol ettim, youtube/technopat videosundan izlediğim kadarıyla birkaç fikir sahibi oldum ama çözüme kavuşamadım.
Module_name: WIN32KFULl.
Image_name: win32kfull.sys
Ve.
Module_name: NT.
Image_name: ntkrnlmp.exe
Hatalarını görebildim.
Yazıyı kısa tutacak olursam, bazen 3 hafta hiçbir mavi ekran almadan işlerimi yapıyorum, oyunlarda problem yaşamıyorum, bazen bilgisayarın keyfi geliyor 1 hafta boyunca her gün canı ne zaman isterse mavi ekran veriyor. Bu olay 6. ayında artık, kendi bilgilerimle hiçbir çözüme varamadım. Ne zaman mavi ekran hatası alacağım korkusundan artık illallah ettim. Siz deneyimli kişilerden yardım bekliyorum :(
Minidump dosyalarının linki: minidump files.rar
Dxdiag bilgilerim

Dosya Ekleri

• IMG-0103.jpg
    IMG-0103.jpg
    127,1 KB · Görüntüleme: 30
  • IMG-0102.jpg
    IMG-0102.jpg
    123,2 KB · Görüntüleme: 25
  • IMG-0172.jpg
    IMG-0172.jpg
    69,4 KB · Görüntüleme: 31
  • IMG-0171.jpg
    IMG-0171.jpg
    77,5 KB · Görüntüleme: 26
Son düzenleme:
Çözüm
Vallahi ben onu son çare olarak görüyorum. Oyununuz çöküyorsa çökme raporlarıyla beraber oyun teknik destek kategorisinde konunuzu oluşturup beni etiketlerseniz yardımcı olmaya çalışırım. Tek uzmanlık alanım mavi ekranlar değil. :)

Bu oyunla ilgili bir sürü düşüncem var fakat forum kuralları gereği paylaşamıyorum düşüncelerimi :) o yüzden ben mavi ekrandan kurtulayım varsın oyun crash versin, o zaman konu açarım, yardımcı olursanız da çok sevinirim. Ben format hazırlıklarına başladım bile, formattan sonra Update ve bilimum gereksiz programları kurayım, uğrayacağım yine buraya yeni bir minidump dosyası ile :D
Nazar değmesin, format attıktan sonra sadece Windows Update yaptım, NVIDIA grafik sürücüsünü WHQL yazan son sürümünü siteden indirip kurdum, GeForce Experience üzerinden kurmadım bu sefer. Onun haricinde de hiçbir şey yapmadım. Steam-New World indirip girdim. Formatın ilk günü, yani perşembe günü bir kez bilgisayar kendini yeniden başlattı, sanıyorum ki bir güncelleme geldi aniden yeniden başlatıldı default ayarlarda öyle kaldı sanırım. Onun haricinde ne bir crash ne bir Blue screen geldi karşıma. Umarım daha da bir problem yaşamam. Çözüm olarak işaretlemeli miyim yoksa biraz daha mı bekleyeyim?
Hocam başka PSU ile deneme imkanınız varsa deneyin derim.
Bu arada elektrik hatlarınızda sıkıntı varsa akım korumalı priz alabilirsin.

Yalan olmasın elektrik kesintileri çok nadir oluyor, voltaj düşmesi problemi var olduğum yerin, deneyeceğim bunu teşekkürler.

Bu hafta boyu takip ettikten sonra çözümü seçebilirsiniz. Bazen mavi ekranlar hafta boyu kendini göstermeyip sonra bir anda çıkabiliyor, bu yüzden sizden ricam bu hafta içinde çözüm olarak işaretlemenizdir. Umarım sorun yaşamazsınız, iyi günler dilerim. :)

Tabii tabii, deneyimlerinden çıkan sonuç da bunu destekliyor. Bazen 3 hafta mavi ekran almayıp birden bilgisayarın canı sıkılıp başlıyor yine arıza çıkartmaya :) Tamamdır o halde, bir süre daha bekleyeyim çözümü işaretlemek için. Tekrardan teşekkür ederim yardımlarınız için.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı