RTX 2060 sistemde Twitch yayını pikselleşiyor

Yusuf Çamcı

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, önceki konulara benzer bir şikayetim var ama daha farklı sorunum var. Sistemim RTX 2060, RZ5 3600X, 16 GB RAM, sıvı soğutma falan yüksek performanslı bir sisteme sahibim yani. Twitch'te 720p 60 FPS yayın açıyordum ama yayınımda pikselleşme oluyor. Şöyle ki örnek Valorant'ta ana menüde görüntü kristal kadar net ama oyuna girdiğim anda resmen yüzüm yok oluyor hareket halindeyken. Download 45 Mbps upload 7 Mbps. 4500 bitrate tüm ayalarım 720p destekli olacak şekilde ayarlıyorum OBS'den ama yine aynı sorunum çözülmüyor. 3500 bit rate de denedim yine aynı sorun. Oyunu da ESC basınca menüde görüntüm çok net temiz ama oyuna girdiği anda kameram pikselleşiyor ve resmen yüzüm yok oluyor. Ek olarak arkadaşıma aynı ayarları yaptırıp yayın açtırdım hatta ayarlarımızın hepsi aynı 3500 bitrate de 720p 60FPS çok akıcı görüntüsü hiçbir pikselleşme yok. Onun sistemi de GTX 1660 ve Ryzen 5 3600. Yani bakıldığı zaman onun sisteminden daha donanımlı sistemim ama ben daha kötü yayın akışı sağlıyorum. Bilen arkadaşlar yardımcı olabilir mi? 8000 bit rate verdiğimde düzeliyor yayın ama mantıksız olan şey şu arkadaşım 3500 bit ratete 720p 60 FPS yayın açıyor benden daha düşük donanımda bir bilgisayarla. Gezmediğim bakmadığım forum kalmadı. Yardımcı olursanız çok sevinirim yayınlara ara vermek kötü oldu, en kısa sürede halletmem lazım.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı