Çözüldü RTX 2060 sistemde Valorant 90 FPS'ye kadar düşüyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

muras

Decapat
Daha fazla  
RTX 2060 AMD 53600 işlemci ile Valorant 90 FPS'e kadar düşüyor, 144 altı düşmemesi yeterli aslında, neden oluyor nasıl düzeltirim?

Çözüm
Anlık olarak düşüş yaşıyor isen driverlarla alakalıdır ama eğer sürekli belli bir aralıktan çıkmıyor ise 90-120 gibi sıcak çalıştığı için veya voltaj ile alakalı bir sorundan ötürü bu şekilde sonuç alıyor olabilirsin.

DDU ile ekran kartı driverini kaldır sonra NVIDIA'dan güncel driver indir yapmayı bilmiyorsan GeForce Experience kullan indirip kursun.

En son işlemci termal macunu ne zaman değişti?
Sistem hep bu şekilde sonuç veriyor muydu yoksa bir süredir yeni yeni mi performans düşüklüğü gözlemliyorsunuz?

Geri dönüş gecikmesi için kusura bakmayın aktif olamıyorum.

En olmadı MSI Afterburner ile frekansları ile oynayabiliriz tekli çekirdeklerin hızlı olması yeterli iş çekirdeği fazla kullanmayan bir oyun Single Core MHz up yaparsaniz düzeltebilir, ama dediğim gibi işin ekran kartı driver kısmından emin olun önce.
Çok ilginç bileşenlerine göre duşmemeli ama siz RAM ve anakart'ınızda bizimle paylaşın sorun bu bileşenlerde de olabilir.

İşlemci yeterli darboğaz olması mümkün değil zaten işlemci oyunu.

MSI A520M-A Pro anakart bu olmalı, RAM'de 2 tane G.Skill Ripjaws V 8 GB 3200MHz DDR4 CL16 olmalı.

Anlık olarak düşüş yaşıyor isen driverlarla alakalıdır ama eğer sürekli belli bir aralıktan çıkmıyor ise 90-120 gibi sıcak çalıştığı için veya voltaj ile alakalı bir sorundan ötürü bu şekilde sonuç alıyor olabilirsin.

DDU ile ekran kartı driverini kaldır sonra NVIDIA'dan güncel driver indir yapmayı bilmiyorsan GeForce Experience kullan indirip kursun.

Sistem hep bu şekilde sonuç veriyor muydu yoksa bir süredir yeni yeni mi performans düşüklüğü gözlemliyorsunuz?

En olmadı MSI Afterburner ile frekansları ile oynayabiliriz tekli çekirdeklerin hızlı olması yeterli iş çekirdeği fazla kullanmayan bir oyun Single Core MHz up yaparsaniz düzeltebilir, ama dediğim gibi işin ekran kartı driver kısmından emin olun önce.

Çözüm

Anlık olarak düşüyor, işlemcinin termal macununu değiştireli 1 hafta falan oldu, bu sürelerde performans düşüklüğü yaşıyorum eskiden en az 180 FPS'Ti. Öneriniz için teşekkürler driverları deneyeceğim şimdi.

Driverı güncelledim artık o sorun yok. Teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Anlık olarak düşüyor, işlemcinin termal macununu değiştireli 1 hafta falan oldu, bu sürelerde performans düşüklüğü yaşıyorum eskiden en az 180 FPS'Ti. Öneriniz için teşekkürler driverları deneyeceğim şimdi.

Bro driverı güncelledim artık o sorun yok teşekkür ederim.

DDU kullandınız mı?

Ne demek, zevkti dostum. Çözüldü atabilirsin konu kapanır. :)

Yeni konular

Geri
Yukarı