RTX 2060 sistemde Valorant'ta FPS, CS:GO'ya göre düşük

SEFABRUZZI

Hectopat
Yer
Samsun
Daha fazla  
Arkadaşlar tamam CS:GO optimizasyonda daha başarılı ama bu kadar da olmaz diye düşünüyorum. RTX 2060 ve Ryzen 5 3600 ile CS:GO'da en az 350 FPS oynarken Valorant'ta FPS bazen 130 bile oluyor. Yapılacak her şeyi biliyorum ve yaptım nedir bu ya?

Aldığınız değerler gayet normal. 9400F ile yaklaşık aynı değerleri alıyorum. Oyunun optimizasyonu kötü olduğu için böyle. İyi forumlar dilerim.

Arkadaşlar tamam CS:GO optimizasyonda daha başarılı ama bu kadar da olmaz diye düşünüyorum. RTX 2060 ve Ryzen 5 3600 ile CS:GO'da en az 350 FPS oynarken Valorant'ta FPS bazen 130 bile oluyor. Yapılacak her şeyi biliyorum ve yaptım nedir bu ya?

Bende de durum aynı hocam CS:GO'da e sporcu ayarıyla 400 500 arası alıyorum RX 5600XT'li sistemim var Valorant'ta 150'yi görüyor bilgisayar.

Oyunlardan biri 9 yaşında patates işlemcili PC'lerde bile oynanıyor, diğeri ise yeni nesil ve oyun içerisinde işlemcinin hesaplaması gereken çok olay oluyor. Tabi bu benim şahsi görüşüm. Valorant'tan anlayan arkadaşlar daha iyi yardımcı olurlar

8 sene önceki oyun ile 1 sene önce yapılan oyun aynı performans vermez doğal olarak, hem UE 4 hem de Valorant'ın kötü optimizasyonundan dolayı daha düşük olması normal ayrıca Valorant işlemci ağırlıklı bir oyun ekran kartının önemi daha az.

8 sene önceki oyun ile 1 sene önce yapılan oyun aynı performans vermez doğal olarak, hem UE 4 hem de Valorant'ın kötü optimizasyonundan dolayı daha düşük olması normal ayrıca Valorant işlemci ağırlıklı bir oyun ekran kartının önemi daha az.
UE 4 ile alakalı değil bu durum bence , UE'nin hepsinde böyle bir sorun var aynı sorun Fortnite'da da var bende.

Geri
Yukarı