RTX 2060 sistemin GTA V'de 80 dereceyi bulması normal mi?

Daha fazla  
Merhaba, ben yeni bilgisayar aldım özellikleri kısa şekilde şöyle:
RTX 2060 (çift fan)
Ryzen 5 3500 (stok fan)
Anakart B450MS2H.
GTA 5 oynarken bilgisayar 80 derecelerde geziyor sizce normal mi? 85'i geçmiyor ama 80'den de pek düşmüyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hangi ayarlarda? Ayrıca çift fanlı olması tek başına anlam ifade etmiyor. Direkt model söylesen daha iyi anlarız, soğutma bloğuna bakmak lazım. İçime Gigabyte'ın modeli doğdu, hani İtopya'daki hazır sistemlerin vazgeçilmezi olan o kart :)

İki bileşen de mi 80 derecelere çıkıyor yoksa sadece ekran kartı mı?

En yüksek
Hangi ayarlarda? Ayrıca çift fanlı olması tek başına anlam ifade etmiyor. Direkt model söylesen daha iyi anlarız, soğutma bloğuna bakmak lazım. İçime Gigabyte'ın modeli doğdu, hani İtopya'daki hazır sistemlerin vazgeçilmezi olan o kart :)

İki bileşen de mi 80 derecelere çıkıyor yoksa sadece ekran kartı mı?
Evet gigabyte ikiside çıkıyor 80 derecelere diğer oyunlar da 70 75 geçmiyor valoda cs de
@Oğuzhan PEHLİVAN Ayrıyaten termal macun sürülü mü?
Ben ayri olarak sürmedim itopyadan aldım hazır sürülü geliyordur heralde

Evet gigabyte ikiside çıkıyor 80 derecelere diğer oyunlar da 70 75 geçmiyor valoda cs de

İşlemcinin CPB ve PBO ayarını BIOS'tan kapatarak ve yine BIOS'tan UV işlemi yaparak işlemcinin sıcaklığı düşürülebilir.

Ekran kartı için ya ayarları düşürmen ya da MSI Afterburner'dan saat hızını ve yine voltajı düşürmen lazım.
Bi sıkıntı olmaz yani değil mi normal ise

Aslında o kart genelde 75 derecelerde gezen bir kart, 80 pek normal değil. Eğer günde uzun saatler boyunca aralıksız o derecelerde gezerse ömrü kısalabilir. Yarım saat - 1 saat - 2 saatten çok sorun olmaz.

Geri
Yukarı