RTX 2060 Super Ekran Kartı kaynaklı ghosting

errain

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar sistemim:
i5 9400F
8x8 16 GB DDR4 2666 MHz Corsair
MSI RTX 2060 Super ekran kartı

Sorunum ghosting. 60 Hz monitör ile oynarken hiçbir sıkıntı yaşamıyordum. 144 Hz monitör aldım. FreeSync ayarları açıkken droplar alıyordum. FPS sayacına yansımayan takılmalar. Bende tam G-Sync uyumlu değil diye takılmalar oluyor diye düşünüyordum. Monitörü iade ettim. Sonrasında boş kalmamak için evdeki eski monitörü taktığımda 60Hz çok rahatsız etti beni. Monitörden diye düşündüm. ASUS marka bir model aldım 60 Hz 1ms ama ghosting bariz rahatsız etmeye başladı. İade ettim. Arkasından 75 Hz AOC aldım onda da aynı şekilde ghosting gözüme girmeye başladı. Ufo testinde ufolar bulanık net gözükmüyor. Sonra dedim bunlar tesadüf olamaz kasayı salondaki LCD TV'ye bağladım aynı görüntü aynı bulanıklık. Şimdi bu durum kart kaynaklı mı? Kartın garantisi var ama stoklar malum büyük ihtimal ne tamir edecekler ne de yenisi verilecek fatura parasıda artık bir anlamı yok. Ne yapsam bu sorun düzelir?

Kullandığınız Display Port kablosu dandikse normaldir hocam, HDMI kablosuyla dener misiNl

Kullandığınız Display Port kablosu dandikse normaldir hocam, HDMI kablosuyla dener misiniz?
Neler denemedim ki
@errain Ekran kartının modelini yazabilir misin?
RTX 2060' ların bazılarında ısınma problemi var.
Msi rtx 2060 super ventus,Furmark ta 64 dereceleri görüyor en ağır yük altında 71 derece.Ama yük altında iken 70 derecelerde fan sesi artıp azalıyor yani fan hızlanıyor yavaşlıyor gibi devamlı.Ama bazende bunu yapmıyor kafasına göre.

Yeni konular

Geri
Yukarı