MSI RTX 2060 Super ekran kartı RAM uyumluluğu

eminkuyucu

Hectopat
Merhabalar herkese, bana abimden kalan toplama bir bilgisayar vardı. Ona ekran kartı alıp değişmeyi düşünüyorum fakat uyumluluk gereksinimi varmış. Bunu nasıl öğrenebilirim ya da anlatabilir misiniz?
Almak istediğim ekran kartı MSI RTX 2060 Super X 8 GB 256 Bit.
Benim bilgisayar parçalarım: NVIDIA GeForce GTX 750 Ti, Intel(r) Core (tm) i7-4790 CPU @ 3.60GHz, ASUS Z97-K anakart, RAM 8 GB bir de SSD var 1TB daha fazla bilgi gerekiyor mu bilmiyorum, yardımcı olursanırız çok sevinirim.

Son düzenleme:
Hocam böyle bir ekran kartı için raminiz çok düşük. En az 16 GB olmak zorunda yoksa o kadar güçlü ekran kartı almanızın bir anlamı yok. İşlemci konusunda da 4790'nın 2060S'i besleyebileceğinden emin değilim.

4790 ile darboğaz olur bende 4790 kullanıyorum 1070'e bile kıl payı yetiyor. 1660 Super+8 GB RAM alın.

İşlemci olarak ne önerirsin?

Hocam böyle bir ekran kartı için RAM'iniz çok düşük. En az 16 GB olmak zorunda yoksa o kadar güçlü ekran kartı almanızın bir anlamı yok. İşlemci konusunda da 4790'nın 2060S'i besleyebileceğinden emin değilim.

Daha iyi işlemciler bir bu kadar ekran kartı fiyatı sanırım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bütçe varsa Ryzen 5 3600 alın bütçenizi bilmiyoruz eğer bütçe yoksa bu işlemciye Max 1070 Ti takılır.

Arkadaş Intel soketine sahip anakart kullanıyor. Bundan eğer anakartı değiştirmeyi planlıyorsanız bence de 3600 alın ama ben Z97 ile devam edeceğim diyorsanız Intel alın diyecektim ama anakartınız 1150 soketine sahip yani güncel hiçbir işlemci uymuyor. Yani ekran kartını değiştirmeyi düşünüyorsanız, işlemci ve anakartta değiştirilmesi gerekiyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı