RTX 2060 Super FurMark değerleri nasıl?

Eren AK

Kilopat
Makaleler
21
Merhaba, ikinci el bir kart aldım. Bu kartın 5 dakikalık FurMark sonucu bu. Kasamın egzoz fan dahil hiçbir fanının olmadığını ve kapağını açık olduğunu belirtmek isterim. Kartın marka modeli Colorful GeForce RTX 2060 Super 8G-V. Düzgün bir kutusu bile yoktu açıkçası.

1683365741808.png

1683365613772.png

201909081749273285.jpg

Aktif soğutması olmayan bir kasa için oldukça iyi bir sonuç bence. Kartın ömrünü yarıya indirmek istiyorsanız fan takmadan kullanabilirsiniz.

Aktif soğutması olmayan bir kasa için oldukça iyi bir sonuç bence. Kartın ömrünü yarıya indirmek istiyorsanız fan takmadan kullanabilirsiniz.
Aklımda almak var ama pek bir bütçem yok. Onun için yeni konu açacağım halihazırda ama sizi bulmuşken sormak isterim.
Bunu alsam kaça düşer sizce 83'ten.

HWiNFO açıp bir 3 dakika FurMark yapın ve GPU kısmının resmini atın.

Aklımda almak var ama pek bir bütçem yok. Onun için yeni konu açacağım halihazırda ama sizi bulmuşken sormak isterim.
Bunu alsam kaça düşer sizce 83'ten.

Kasa nedir? Düzgün fan almayacaksanız hiç olmasın daha iyi bence. Mangal yeller gibi yelleseniz daha iyi hava alır kasa herhalde :D

3800RPM fan hızı ve 83 derece iyi mi?

FurMark'a baktığımda zaten %90 fan hızı gözüme çarpı. Hava akışı olmasa bile bu olmamalı. Ben de hava akışsız kasada kullandım ekran kartı isterse uzayda olsun yine 3800RPM ile 83 derece mantıksız.

Güzel bir macun ile termal macunu değiştirin garanti olsun diye iyi birer termal ped alıp pedleri değiştirin. İnternette yazar kalınlıkları.

Ayrıca kasanın yarısı kapalı zaten ben sizin yerinizde olsam bir adet 2.el Akasa Viper 140 (150₺ civarı) alır alt kısmına takarım üste de bir adet Akasa classic 120 alıp koyarım.

Zaten hava alacağı yer az bari tam alsın. Önde üst kısma koymasan bile olur fan.

@Eren AK

Son düzenleme:
Güzel bir macun ile termal macunu değiştirin garanti olsun diye iyi birer termal ped alıp pedleri değiştirin. İnternette yazar kalınlıkları.
Kartın içi açılmış halihazırda. Dediğiniz gibi yapmakta fayda var evet.
Ayrıca kasanın yarısı kapalı zaten ben sizin yerinizde olsam bir adet 2.el Akasa Viper 140 (150₺ civarı) alır alt kısmına takarım üste de bir adet Akasa classic 120 alıp koyarım.
Viper 140'ları ben 150 TL'ye bulamadım hocam. Ek olarak Akasa Classic az kaçmaz mı hocam?

Geri
Yukarı