RTX 2060 Super ile 5600X darboğaz yapar mı?

HanzoFerrari

Decapat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
İşsiz Mühendis
Ben RTX 2060 Super ile AMD Ryzen 5 3500X kullanıyorum, ancak işlemcimi yetersiz buluğum için AMD Ryzen 5 5600X almaya karar verdim. İnternetten videoları izleyip kıyaslama yaptım ve gördüm ki 1080p ayalarda, R5 3600x, R5 5600x,e göre daha çok fps veriyor. Sonra bir sürü foruma baktım, çoğunluk darboğaz yapmasının imkanı yok demiş ancak oyun testlerine gördüğüm kadarıyla 3600X daha çok FPS veriyor.
Yardımcı olursanız çok sevinirim…

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Videolar bunlar.

Son düzenleme:
Peki videolardaki fps farkı neyden kaynaklanıyor?
Büyük ihtimalle çekenden kaynaklı.
Bu videoda da 5600X geçiyor.

Büyük ihtimalle çekenden kaynaklı.
Bu videoda da 5600X geçiyor.

Ama asıl önemli olan rtx 2060 super ile hangisi daha iyi çalışıyor. Ekran kartım 3060 olsaydı zaten ryzen 5 3600x’i almayı düşünmezdim bile, direk 5600x alırdım.

5600X daha iyi bir işlemci ve 2060 Super ile darboğaz yapmaz.

Ama asıl önemli olan rtx 2060 super ile hangisi daha iyi çalışıyor. Ekran kartım 3060 olsaydı zaten ryzen 5 3600x’i almayı düşünmezdim bile, direk 5600x alırdım.
Bahsetmek istediğim 5600X'in 3600X'den kat be kat iyi olması. Yukarıdaki arkadaşın dediği gibi bazı oyunlar yanıltıcı sonuçlar çıkarabiliyor.

Darboğazı en rahat algılayabilmen için online multiplayer oyunlara bakman lazım. Video'da R5 3600X'li sistemde Battlefield 4'te aşırı darboğaz var GPU kullanımı %76'ya kadar düşüyor. 5600X'li sistemde Battlefield 4 oyununda çok az darboğaz oluyor. Diğer oyunlara bakmadım onlarda durum nasıl incele istersen.

Yeni konular

Geri
Yukarı