RTX 2060 SUPER sistemde kaplamalar geç yükleniyor

daemonpineapple

Decapat
Daha fazla  
Selamlar,
Bir iki ay önce yeni bir bilgisayar topladım. Vatan Bilgisayar'dan. Hiçbir şeyi ikinci el değildir. Windows 10 64 bit orijinal kurulu. Daha yepyeni bilgisayarda kaplamalar geç yüklenmeye başladı. Hem SSD'ye hem HDD'ye kurulu oyunlarda olmaya başladı. Sistemi yazacağım zaten ama ekran kartım Rainbow Six Siege oyununda bile kaplamalar geç yüklenmeye başladı. Hani yüksek sistem isteyen oyunlarda olsa anlayacağım ama dediğim gibi düşük oyunlarda da olmaya başladı. Diyelim FPS oynuyorum, kafamı sağa sola çevirince gölgeler ya da işte ağaçlar o zaman yükleniyor, sonradan yüklendiğini görüyorum yani. Ne yapmak gerekir, sebebi ne olabilir? İlk aklıma gelen format atmak oldu.

• NVIDIA GEFORCE ASUS RTX 2060 SUPER
  • AMD RYZEN5 2600X
  • GSKILL RIPJAWS 3000 MHZ 2*8 16 GB RAM
  • SAMSUNG EVO 500GB SSD
  • TOSHIBA 500 GB HDD
  • B450 A PRO MAX

Son düzenleyen: Moderatör:
Selamlar,
Bir iki ay önce yeni bir bilgisayar topladım. Vatan Bilgisayar'dan. Hiçbir şeyi ikinci el değildir. Windows 10 64 Bit orijinal kurulu. Daha yepyeni bilgisayarda kaplamalar geç yüklenmeye başladı. Hem SSD'ye hem HDD'ye kurulu oyunlarda olmaya başladı. Sistemi yazacağım zaten ama ekran kartım Tom Clancy's Rainbow Six: Siege oyununda bile kaplamalar geç yüklenmeye başladı. Hani yüksek sistem isteyen oyunlarda olsa anlayacağım ama dediğim gibi düşük oyunlarda da olmaya başladı. Diyelim FPS oynuyorum, kafamı sağa sola çevirince gölgeler ya da işte ağaçlar o zaman yükleniyor, sonradan yüklendiğini görüyorum yani. Ne yapmak gerekir, sebebi ne olabilir? İlk aklıma gelen format atmak oldu.

• NVIDIA GeForce ASUS RTX 2060 Super.
  • AMD Ryzen5 2600X.
  • G.Skill Ripjaws 3000 MHz 2*8 16 GB RAM.
  • Samsung EVO 500GB SSD.
  • Toshiba 500 GB HDD.
  • B450A Pro Max.

DDU ile ekran kartı sürücüsü silip önceki driveri dener misin? En stabil çalışanı bul, deneme yanılma yap.

Selamlar,
Bir iki ay önce yeni bir bilgisayar topladım. Vatan Bilgisayar'dan. Hiçbir şeyi ikinci el değildir. Windows 10 64 Bit orijinal kurulu. Daha yepyeni bilgisayarda kaplamalar geç yüklenmeye başladı. Hem SSD'ye hem HDD'ye kurulu oyunlarda olmaya başladı. Sistemi yazacağım zaten ama ekran kartım Tom Clancy's Rainbow Six: Siege oyununda bile kaplamalar geç yüklenmeye başladı. Hani yüksek sistem isteyen oyunlarda olsa anlayacağım ama dediğim gibi düşük oyunlarda da olmaya başladı. Diyelim FPS oynuyorum, kafamı sağa sola çevirince gölgeler ya da işte ağaçlar o zaman yükleniyor, sonradan yüklendiğini görüyorum yani. Ne yapmak gerekir, sebebi ne olabilir? İlk aklıma gelen format atmak oldu.

• NVIDIA GeForce ASUS RTX 2060 Super.
  • AMD Ryzen5 2600X.
  • G.Skill Ripjaws 3000 MHz 2*8 16 GB RAM.
  • Samsung EVO 500GB SSD.
  • Toshiba 500 GB HDD.
  • B450A PRO Max.

Oyun HDD'ye kuruluysa ondan olabilir. O zaman driver sorunu olabilir.

Aynı sorunu yaşamıştım önceden. HDD'ye kuruluydu oyunum HDD'de bad sector olduğunu anladım. HDD ve SSD'nize sağlık testleri yapabilirsiniz. HDD biraz uzun sürüyor fakat sorun var mı yok mu anlamaya yardımcı olacaktır.

Aynı sorunu yaşamıştım önceden. HDD'ye kuruluydu oyunum HDD'de bad sector olduğunu anladım. HDD ve SSD'nize sağlık testleri yapabilirsiniz. HDD biraz uzun sürüyor fakat sorun var mı yok mu anlamaya yardımcı olacaktır.

Samsung EVO da bir şey olacağını sanmıyorum ya driverden ya RAM'dan ya da ekran kartı vramından sıkıntı.

Samsung EVO da bir şey olacağını sanmıyorum ya driverden ya RAM'dan ya da ekran kartı vramından sıkıntı.
Dediğim gibi aynı sıkıntıyı yaşadım HDD'de yüklü olan oyunumda. Sorun tabiki depolama da olmayabilir ama test etmek de fayda var diye düşünüyorum.

Joker hakkımı kullanıyorum ve format atman gerektiğini tavsiye ediyorum, tabii ekran kartı Driver'ı son sürümse.
Son sürüm hocam ama galiba formata doğru gidiyorum :D Şu sağlık testlerini deneyeceğim bir daha SSD ve HDD için. Teşekkür ederim.
Teşekkür ederim, yapacağım testleri.
Driver'ı bir kere Nvidia'dan canlı destek alarak silip yükledim sonrasında bu sorun baş gösterdi düşününce bir daha deneyeyim kendim.

Geri
Yukarı