Çözüldü RTX 2060 Super ve R5 3600 düşük FPS

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

ibrahim buğra

Centipat
R5 3600, RTX 2060 Super Gaming X, ASUS X570 Prime, 2x8 3000 MHz RAM, 500 GB M.2 SSD, 650W PSU'lu bir sistemim var ve Rise of the Tomb Raider oyununda en yüksek ayarlarda DX12 açıkken Benchmark testinde ortalama 70 FPS alıyorum. YouTube'da oyunun testlerine baktığımda benle aynı ayarlarda olan PC'lerin 130 FPS ortalama aldığını gördüm bunun sebebi ne olabilir? Bence ciddi derecede düşük bir FPS bu oyun için rotr de böyleyse shadow of the Tomb Raider'de RTX ile kaç FPS alırım bilmiyorum. Yardımcı olursanız sevinirim. Bu arada 1080P'de oynuyorum oyunu.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Dostum Valorant Intel dahili GPU ve düşük CPU ile bile rahat oynanan bir oyun. CS:GO üzerine konuşmak zaten direkt vakit israfı. Grafik ayarları ile oynadığın zaman tatmin edici değişmeler oluyor mu bunu senin incelemen gerek...

Hocam oyunun kendi belirlediği en yüksek ayarlara aldım ve düzeldi ben kenar yumuşatmayı 4X'te kullandığımdan kaynaklıymış FXAA'ya aldığımda 2 kat fazla FPS aldım yani sorun çözüldü. Hepinize sonsuz teşekkürler.
RAM yeterli ekran kartın gül gibi çalışıyor ki 1080P'yi yer bile o kart. Geriye işlemci kalıyor.

İşlemci bazlı oyunlarda FPS problemim yok CS'de 500 Valorant'ta 350 civarında FPS'ler alıyorum ama iş qpu bazlı oyunlara gelince FPS düşüyor buna rağmen işlemcide sıkıntı olabilir mi? Bir de acaba oyunu eski bir betasında oynadığımdan kaynaklı olabilir mi? Türkçe yama kurmak için eski bir betaya almıştım.

İşlemci bazlı oyunlarda FPS problemim yok CS'de 500 Valorant'ta 350 civarında FPS'ler alıyorum ama iş qpu bazlı oyunlara gelince FPS düşüyor buna rağmen işlemcide sıkıntı olabilir mi? Bir de acaba oyunu eski bir betasında oynadığımdan kaynaklı olabilir mi? Türkçe yama kurmak için eski bir betaya almıştım.
Dostum Valorant Intel dahili GPU ve düşük CPU ile bile rahat oynanan bir oyun. CS:GO üzerine konuşmak zaten direkt vakit israfı. Grafik ayarları ile oynadığın zaman tatmin edici değişmeler oluyor mu bunu senin incelemen gerek...

Hocam oyunun kendi belirlediği en yüksek ayarlara aldım ve düzeldi ben kenar yumuşatmayı 4X'te kullandığımdan kaynaklıymış FXAA'ya aldığımda 2 kat fazla FPS aldım yani sorun çözüldü. Hepinize sonsuz teşekkürler.

Çözüm
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı