RTX 2060 Super vs RX 5700

qazad

Hectopat
Daha fazla  
Birkaç ay sonra masaüstü bir bilgisayar almayı planlıyorum. Şurada detaylı açıklamıştım. Burada takıldığım asıl konu ekran kartı. Başlıkta belirttiğim iki ekran kartının performanslarının yakın olduğunu gördüm yapılan testlerde. Fiyat farkı da 1000 TL civarı. Fiyat farkından RX 5700 düşünüyorum ama ısınma sorunlarından bahsediliyor her yerde. Fiyatı da çok artırmak da istemiyorum. Özel soğutuculu modellerinin de çıkacağını da duydum ama fiyatları da 2060 Super kadar (belki de daha fazla) olabilir gibi de gördüm.

Önerilerinizi sadece bu iki ekran kartını karşılaştırarak da yapabilirsiniz, isterseniz de diğer linkteki parçalarla olan uyumuyla da göz önünde bulundurabilirsiniz.

Asus ROG Strix model RX5700 vergiler dahil 3000tl civarı ki bu yurt dışı satış fiyatı. Ülkemize girişi 3600-3800 civarı olacaktır. Kaldı ki en pahalı modeller bunlar. Diğer üreticilerin fiyatlarını da tahmin edebilirsiniz.
Çıkış fiyatları böyle iken performans durumları daha karışık. Çünkü AMD'nin bu modellerde driverlar ve voltajlarla ilgili halen debelendiğini kullanıcı yorumlarından (flickering, kare ve shutter donma dropları, yenileme hızlarında sorunlar, vsync sorunları, mavi ekran hataları ve oyun içi donmalar) anlıyoruz. Nvidia cephesinde ise RTX 2060 Super sorunsuz ve stabil, en azından kullandığım karttan biliyorum. Fps performansı olarak RTX 2060S RX5700'den daha iyi RX5700XT'den biraz daha düşük. AMD sorunları çözene kadar beklemek. alıp denemek veya RTX 2060S alıp keyfinize bakmak size kalmış.Fiyat olarak yakın olacaklar birbirlerine ama performansta RTX 2060S daha iyi.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yıl sonuna doğru almayı planlıyorum zaten. Şimdiden iyice araştırdığım için karşıma sıklıkla çıkan bir konuyu danışmak istedim.
Alınacak vakit de göz önünde bulundurulduğunda beklemek en iyisi gibi duruyor.

İtopya'da özel soğutmalı kaliteli modelleri geldi. Almanızı tavsiye ederim. RX 5700 fiyatına göre gerçekten çok iyi performans sergiliyor.

Newegg'de RX5700XT Evoke O.C. gibi Modeller 3000-3100TL fiyat bandında bulunabiliyordu. 2060S'ı katlar 5700Xt.
Ama 5700 ile karşılaştırınca ben fiyattan dolayı 5700 alırdım,bütçe olursa 2060S.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı