RTX 2060 ve GT 710 sisteme Hackintosh kurmak

Unprocurabl3

Kilopat
Merhaba,
Daha önce oyun amaçlı olarak orta seviye MSI B450 Tomahawk anakart + Ryzen 5 3600 işlemci + ASUS NVIDIA RTX2600 Super ekran kartlı bir sistem toplamıstım. Fakat ekran kartım Hackintosh için driver desteği sunmuyor diye biliyorum.

Bu yuzden su an indirimde olan MSI VGA GT 710 1GD3H LP GT710 1GB DDR3 64b DX12 PCIE 3.0 x16 ekran kartını alıp kullanmak ıstıyorum. Bu anakarta aynı anda bu iki ekran kartını takıp kullanmam mümkün mu acaba?

Aslında amacım Windows için GTX 2060S, macOS X için GT710 ekran kartını kullanmak ıstıyorum. Takılabılıyorsa işletim sistemleri arası geçişleri nasıl saglayabılırım sorun olur mu? Mesela macOS X'ee geçiş yaptığımda otomatik olarak 2060S devre dışı bırakılabilir mi? Bunun için bir ayar vs var mı? Aynı şekilde Windows'ta da GT 710 devre dışı kalmalı.

Yabancı forumlarda veya Reddit'de Config'lerden ayarlardan bahsedilmiş ama daha önce tecrübem olmadığı için yorumlayamadım

Söylediğim şekilde bir yöntem veya çözüm yoksa önerilere açığım.

Not: İki ekran kartını da aynı anda kullanmak gibi bir amacım yok. Bu konu biraz yanlış anlaşılıyor.

Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
@claus MAD su an en uygun ekran kartı rx 550 onu da desteklemıyor. Sımdılık bu kadar para vermem cok mumkun degıl. nvidia gt 710 205 tl. Gördüğüm kadarıyla şu an gt 710 big sur'u da destekliyor. Zaten macbook pro oldugu ıcın sıkıntı yok. Sadece mac e alternatif oluşturmaya çalışıyorum.

Nasıl bir sorun olur?. Yani bunu yapan boyle bır ıhtıyacı olan tek kişi olamam dıye dusunuyorum :D İnsnalar kartlarını satıp destekleyen bır model almak yerıne cok uygun fıyatlı sadece açmaya yeten bır kart tercih eder diye düşüyüroum. Sizin öneriniz nedir peki ?
+++ konu güncel
Bu konuyla ilgili deneme yapan, bilgisi olan hiç mi yok forumda çok garip.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı