RTX 2060 ve i3 12100F sisteme 550W 80 Plus bronz PSU yeter mi?

@Fallen God bu mu?

664.png

Sistem buysa içinde kullanılan güç kaynağı FSP550-51AAC, HV PRO ile aynı ürün koduna sahip ama HV PRO ile bağlantısını çözemedim. İkisinin aynı PSU olduğundan emin değilim. Hemen veri sayfasını aradım ve bunu buldum:

FSP550-51AAC TECHNICAL DATASHEET - FSP

FSP550-51AAC'in veri sayfası.

Sırasıyla:

• Aşırı Akım Koruması
• Aşırı Sıcaklık Koruması
• Aşırı Gerilim Koruması

korumaları bulunuyor, 12V kanalından 549,6W verebiliyor. Gücünün tamamı diyebiliriz, bu halde sisteme yeterli ama bu güç kaynağının HV PRO ile bağlantısını çözemedim, ürün kodu dışında benzedikleri bir alan yok. İncelemesi olmadığı için iç yapısı hakkında konuşamıyorum. Yeterli desem yeridir.

Elin bollaşınca güzel bir model ile değiştirmen iyi olur, detaylı incelemesini bulmak zaten zor. Kesin yargılara varabileceğim bir güç kaynağı değil. Çok bir yorum yapamıyorum.

Son düzenleme:
@Fallen God bu mu?

Eki Görüntüle 1417557

Sistem buysa içinde kullanılan güç kaynağı FSP550-51aac, hv Pro ile aynı ürün koduna sahip ama hv Pro ile bağlantısını çözemedim. İkisinin aynı PSU olduğundan emin değilim. Hemen veri sayfasını aradım ve bunu buldum:

FSP550-51AAC TECHNICAL DATASHEET - FSP

FSP550-51Aac'in veri sayfası.

sırasıyla:

• Aşırı akım koruması.
• Aşırı sıcaklık koruması.
• Aşırı gerilim koruması.

Korumaları bulunuyor, 12v kanalından 549, 6W verebiliyor. Gücünün tamamı diyebiliriz, bu halde sisteme yeterli ama bu güç kaynağının hv Pro ile bağlantısını çözemedim, ürün kodu dışında benzedikleri bir alan yok. İncelemesi olmadığı için iç yapısı hakkında konuşamıyorum. Yeterli desem yeridir, değiştirmen iyi olur ama.

Hocam aslında bütçe var ama değiştirmekle hiç uğraşmak istemiyorum. Bulunduğum ilçe de düzgün bilgisayarcı yok bir komşu ilçem de vatan var o kadar eğer değiştirmek pek zorunlu değilse benim için çok iyi olur ve ellerinize sağlık hocam.

Teşekkür ederim, yorum da yapamıyorum işte. Can yakan nokta bu, iç yapısı internette yok. Değiştirmekle mükellef değilsin ama denk gelirsen değiştirmen iyi olur. Korumalarının eksik olması bile üniteyi özetliyor aslında.

Geri
Yukarı