RTX 2060 ve i7 10700 Sistemde ekran kararması

osman mert mete

Picopat
Daha fazla  
Bilgisayarımı alalı yaklaşık 15 gün oluyor. İlk birkaç gün sorunla karşılaşmadım ancak gün geçtikçe bu sorunu yaşama sıklığım artar oldu artık her gün 2-3 kere yeniden başlatmak zorunda kalıyorum bilgisayarı. Yaşadığım sorun şu şekilde. Herhangi bir uygulamayı açtığım zaman ekranım komple siyah kalıyor Alt+Tab yaparak başka bir uygulamaya geçince düzeliyor ancak uygulama bir kez siyah ekrana kaldığı zaman bilgisayarı yeniden başlatmadan düzelmiyor. Başıma gelen örnekler şu şekilde utorrent.exe dosyasını yüklemek için çalıştırıyorum ekran siyah kalıyor Alt+Tab yapıp Google Chrome geçiyorum ekran geliyor. Oyunlar içinde geçerli oluyor Steam'ı çalıştırıyorum bir sorun yok bir oyunu Steam üstünden çalıştırıyorum ekranım kararıyor ve bilgisayarı yeniden başlatmadığım sürece çalıştırdığım uygulamada siyah ekran takılı kalıyor ve görüntü gelmiyor hiçbir türlü.

Sistem özelliklerim şu şekilde:
Intel Core i7 10700.
ASUS ROG STRIX B460-G GAMING anakart.
ASUS Dual GeForce RTX 2060 OC EVO.
ASUS TUF Gaming 27" VG27vq monitör.

Anakartın BIOS sürümü: 1003.
Kasa ve monitör Display Port ile bağlı.

Daha önce laptop kullanırken böyle bir sorunla karşılaşmıştım. Tam bilmeyerek söylüyorum işlemcinin görüntü birimi var mı bilmiyorum ancak belki de güç harcamadığı zaman işlemci görüntü birimine geçip uygulama çalıştırdığında RTX 2060'a geçmeye çalışıyor olabilir mi? O geçişte bir sorun oluyordur belki diyerek ilk aklıma geleni söylüyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı