RTX 2060 ve R5 2600X Sistem

UBilir

Decapat
RTX 2060 bir bilgisayar toplamak istiyorum.

Technopat'ın YouTube kanalında görmüş olduğum "RTX 2060 sistem toplama rehberi" isimli videodan esinlenerek bir bilgisayar topladım.

Öncelikle yorumlarda yoğunlukla keşke Asus TUF B450 Plus Gaming ve Ryzen 5 2600X kullansaydınız tavsiyelerini gördüm.

İkinci olarak dayım yeni teknolojiye pek hakim olmadığı için kendi çocukluğundan bana örnek vererek, Intel pentium işlemcisi, ve 256 MB RAM için bana birkaç nesil sonrasını takabileceğim anakart almıştım dedi.

Bende güçlü bir kart olduğu için ve AM4 soketi olduğu için;
TUF B450 Plus Gaming.
Önbelleği, 4.2 GHz hızı ve yorumları dikkate alarak;
Ryzen 5 2600X.
Ray tracing özelliği ve uygun fiyatı için;
Asus ROG Strix RTX 2060.
Ramler hakkında bilgi sahibi değilim bu yüzden;
Herhangi bir 3000 MHz'e yakın 2 slot 16 GB ram.
İleriye dönük olarak;
650 veya 700 watt güç kaynağı.
SSD daha sonra da takabileceğim için;
1TB 7200 RPM 64MB önbelleğe sahip sabit disk.
Ve kasa olarak dayımın sahip olduğu;
ATX boyut BMW ye benzeyen ismini bilmediğim kasa.
Sizden istediğim bu bileşenler darboğaz yapar mı?
Kasa eski olduğu için montaj da sıkıntı yaratır mı?

Son düzenleyen: Moderatör:

Technopat'ın YouTube kanalında görmüş olduğum "RTX 2060 sistem toplama rehberi" isimli videodan esinlenerek bir bilgisayar topladım.

Öncelikle yorumlarda yoğunlukla keşke Asus TUF B450 Plus Gaming ve Ryzen 5 2600X kullansaydınız tavsiyelerini gördüm.

İkinci olarak dayım yeni teknolojiye pek hakim olmadığı için kendi çocukluğundan bana örnek vererek, Intel pentium işlemcisi, ve 256 MB RAM için bana birkaç nesil sonrasını takabileceğim anakart almıştım dedi.

TUF B450 Plus Gaming.
Ryzen 5 2600X.
Asus ROG Strix RTX 2060.
İleriye dönük olarak;
Sistem de darboğaz olmaz. Kasaya gelirsek, kasanın hava sirkülasyonun iyi olmasına özen gösteriniz.

Bu sistemde 2600X yerine Ryzen 2600 olsa 1080P de darboğaz yapar mı ? Bende Ryzen 2600 var ve RTX 2060 almayı düşünüyorum. Kimisi darboğaz yapar diyor kimisi yapmaz diyor. Ben ne yapacağımı şaşırdım vallahi.

Bu sistemde 2600X yerine Ryzen 2600 olsa 1080P de darboğaz yapar mı ? Bende Ryzen 2600 var ve RTX 2060 almayı düşünüyorum. Kimisi darboğaz yapar diyor kimisi yapmaz diyor. Ben ne yapacağımı şaşırdım vallahi.
1080p de darbağoz değilde daha çok tek çekirdek performansı düşük olduğu için sana kayıp yaşatır yerınde olsam 2k ya yönelirdim yada Intel için para biriktirirdim.

Ryzen 5 2600 ile darboğaz oluyor az da olsa. i5 8400'ün de işlemci kullanım yüzdesi yüksek, arkaplanda pek bir şey açamazsınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Kasa eskiyse eğer kablolama ve montaj sıkıntısı yaratabilir hatta içine ekran kartınız bile sığmayabilir fanları yeterince iyi değilse ısınma sorunu kablolamadan kaynaklı hava sirkülasyonu bozukluğu çirkin görüntü ile karşılaşabilirsiniz RTX 2060 1080P de bir miktar dar boğaz yapar sebebi ise kartın gücü tamamen çünkü RTX 2060 RTX on modunda 1080P de oynamak için tasarlanmış bir kart saf gücü GTX 1070 Ti eş değerinde bu sebeple tek çekirdek performansı iyi olan işlemciler ile kullanmanız daha doğru olur fakat sizi üzmez en fazla DSRdan çözünürlük yükseltip kullanırsınız 1920x1440P gibi özel bir çözünürlük ayarlayıp keyfinize bakarsınız. Sistemi toplamadan önce mutlaka kasanızı değiştirmeye özen gösterin böyle güzel bir sistemi eski tip bir kasanın içine hapsedip havasızlıktan boğulmasını izlemeyin olmuşken tam olsun ki ilerde uğraşmayın.

TUF B450 Plus Gaming.
Ryzen 5 2600X.
Asus ROG Strix RTX 2060.
İleriye dönük olarak;

Bence psu fazla olmuş 600w yeterli olur size Cooler Master K500L öneririm 600w 80+ psu ile geliyor ve hava alışı çok iyi. Ayrıca Strix e o kadar para verilmez gidip zotac veya gigabyte windforce alabilirsiniz artan parayada SSD alırsınız. Zotac AMP edition RTX 2060 a bakmanızı öneririm tasarımı hoş ve uygun fiyatlı.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı