RTX 2060 ve R5 3500X sistem almakla hata mı ettim?

yenKO

Picopat
Daha fazla  
Arkadaşlar ben yaklaşık 1 senedir araştırıyorum bilgisayarları. Uzun zamandır almak istiyordum yani. En sonda nasip oldu. Çok şükür zor da olsa ama aldıktan sonra olay daha da karmaşıklaşıyor. Ben mesela Sinerji Lumiere sistemini aldım. Ryzen seçtim çünkü 1-2 sene sonra güzel bir işlemci takacağım. O yüzden işlemcim R5 3500X, ekran kartı olarak ise ASUS Dual RTX2060 Evo koydum. Araştırmalarıma göre ROG STRIX ile soğutması aynı denilebilir. Bir de M.2 SSD, Corsair PSU falan var. Neyse, ben bu kasayı topladım. 7500 TL tuttu. Çünkü anakartı vs. yükselmiştim. Ardından forumlarda "kazıklanmışsın ehu ehu" diyen tipler geldi. En fazla 6500 ederinin olduğunu söyledi bu sistemin. Ama tabii Zotac 2060 vs. alırsam. Ben de kibarca hafif bir OC ile ekran kartı MHz'lerini ROG STRIX ile eşitleyebilirim, hem soğutması bunu kaldırabilir diye düşündüm. 5 gün sonra yani bugün 200TL indirime girmiş sistem. Aslında aynı sistem İncehesap'ta var fakat güncelleme ile vs. uğraşmak istemediğim ve daha hızlı elime ulaşmasını istediğim için Sinerji'yi tercih ettim. Bir de maalesef beni 3 ay bekleten bir kitle var. Kanka bekle bak şu sistem çıkacak, şu ekran kartı çıkacak, diyen kitle. 3 ay önce çok daha ucuza toplayabilirken şu an zarardayım. Neyse, sizce moral bozmak saçma mı? Yoksa bu sistemi alarak gerçekten hata mı ettim?

Hata yapmadın kardeşim güle güle kullan öyle diyenleri umursama hayırlı olsun.

Alacağını almışsın daha arkana bakmana gerek yok hatta yülseltme yapana kadar bileşen sitelerine bile girme bence ,insanlar zaten alana kadar insanlar strese giriyor, aldıktan sonrada strese gerek yok hayırlı olsun.

Yeni konular

Geri
Yukarı