RTX 2060 ve R5 3600 için anakart önerisi

shad0wq

Decapat
Son düzenleme:
İşlemci upgrade'i düşünüyorsanız (5600X-5800X...) B550 Tomahawk, düşünmüyorsanız B450 Tomahawk veya B450 TUF Pro-S. Bütçeyi çok yüksek tutmuşsunuz. :) (Upgrade düşünmüyorsanız tabi.) İşlemci soğutucunuz yoksa ve upgrade düşünmüyorsanız dediğim B450'lerden birini tercih edip güzel bir sıvı soğutma alabilirsiniz.

Bence bu sisteme B450 seviyesi bir anakart yeterli olacaktır, ileride bileşenleri yükseltmeyi düşünmüyorsanız yüksek fiyatlı bir anakart almanıza gerek yok.

İşlemci Upgrade'i düşünüyorsanız (5600X-5800X...) B550 Tomahawk, düşünmüyorsanız B450 Tomahawk veya B450 TUF Pro-s. Bütçeyi çok yüksek tutmuşsunuz. :) (upgrade düşünmüyorsanız tabii.) İşlemci soğutucunuz yoksa ve upgrade düşünmüyorsanız dediğim B450'lerden birini tercih edip güzel bir sıvı soğutma alabilirsiniz.

Tamamdır B450 Tomahawk Bakacağım ve ekran kartının OC olmayan halide var OC hali yani bendeki fazla ısınıyor mu bilginiz var mı?

Bu sisteme B450 seviyesi bir anakart yeterli olacaktır, ileride bileşenleri yükseltmeyi düşünmüyorsanız yüksek bütçeyi anakarta vermenize gerek yok. 2060 Super + R5 3600X sistemimde TUF B450M-PLUS kullanıyorum.

Bu sistemin bana uzun gideceğini tahmin ediyorum (diğer parçalarda olunca) eğer bu sistemi her şeyini belirlersem 3-5 yıl dayanırsa değiştirirm zaten yeni çıkan oyunlarla aram yok genelde yani CoD Warzone R6 falan oynarım.

Yeni konular

Geri
Yukarı