RTX 2060 ve R5 3600 sistem düşük FPS sorunu

koblermat

Centipat
Arkadaşlar normalde yüksek ayarlarda 550-600 FPS'lere kadar çıkabildiğim CS:GO'da 250-150 ve bazen drop olduğunda 70'lere bile düşüyor, çok fazla FPS düşüşü yaşadım. Bu diğer oyunlarda da böyle, her türlü çözüme açığım, bilgili arkadaşlar yazabilirse sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar normalde yüksek ayarlarda 550-600 FPS'lere kadar çıkabildiğim CS:GO'da 250-150 ve bazen drop olduğunda 70'lere bile düşüyor, çok fazla FPS düşüşü yaşadım. Bu diğer oyunlarda da böyle, her türlü çözüme açığım, bilgili arkadaşlar yazabilirse sevinirim.
Isınma sorunu varmı acaba ? Oyun içi değerler ne alemde belirtiniz.

Windows 10'da "Oyun Modu" adı verilen bir özellik var. Bunu kapatıp bir daha test eder misiniz? Ben de benzer bir sorundan muzdariptim. Dediğim işlemi yaptım düzeldi.

Rica etsem çözümü atar mısınız bu problemi daha önce de duydum yeni sistem almayı düşünüyorum aklımda olsun. :)
Maalesef şu an bilgisayarda değilim mobilden yazıyorum görsel koyma imkanım yok fakat Windows'un arama çubuğuna "Oyun Modu" yazınca karşınıza çıkıyor. Bu bölümden bu ayarı kapatıyoruz. Standart olarak Windows'ta bu özellik aktif olarak geliyor.

Dostlarım oynadığım çözünürlük 1920x1080 kartın ısı değerleri çok iyi boşta 32' bile olabiliyor en fazla 55 e falan çıkıyor oyundayken virüs olduğunu zannetmiyorum oyun modu kapalı
Hangi çözünürlükte oynuyorsunuz?
1920x1080
Oyun açıkken görev yöneticisini aç işlemcinin kullanım oranına bak virüs falan olmasın
virüs olduğunu zannetmiyorum steam razer synapse discord msi vb. programlar kullanıyorum sadece bide kaspersky antivirus var
Isınma sorunu varmı acaba ? Oyun içi değerler ne alemde belirtiniz.
ısınma sorunu yok kart 32-55 arasında geziyor
1582359909961.png
dostlarım burda görüldüğü gibi 591fps aldığım yerde şuan 190 larda geziyorum nedenini anlayamadım
buda aynı yerde şuan aldığım fps yaklaşık bi 320fps civarı düşüş var gördüğünüz gibi çözümü olan varsa yazabilirse sevinirim
1582360162094.png

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı