RTX 2060 Ventus PUBG'de 79 Derece oluyor

BdrcNN

Decapat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, ben MSI RTX 2060 Ventus XS OC ekran kartım ile ne zaman PUBG'ye girsem ekran kartım 79 derecenin altına düşmüyor. Sizce neden olabilir? Kasaya fazladan fan eklemeli miyim ya da alternatif neler yapabilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ventus XS modelinin soğutma performansı kötü, kasanın hava akışı iyileştirilebilir ya da UV ile sıcaklıklarınızı düşürebilirsiniz.

Ventus XS modelinin soğutma performansı kötü, kasanın hava akışı iyileştirilebilir ya da UV ile sıcaklıklarınızı düşürebilirsiniz.

Hocam bence genelleme yapmamalıyız. Arkadaşım aynı modeli kullanıyor ve soğutmasından çok memnun. Kasa olarak da üst düzey bir şey kullanmıyor. Power Boost'un bir kasasını kullanıyordu. Bence tamamen şans işi. @Boran Alp.

MSI RTX 2060 Ventus XS kullandım kuzenim MSI RTX 2060 Ventus XS OC kullanıyor şu anda. Benim kullandığım karta nazaran senin kullandığın bir tık daha sıcak. Undervolt işine girmene gerek yok. Önerilerim ve kuzenin kullandığı MSI RTX 2060 Ventus XS OC ile benim zamanında kullandığım MSI RTX 2060 Ventus XS kartlarına yaptıklarım:
1- Kasa önünden yeterli oranda serin hava gelmeli ve arka tahliye fanının yanı sıra üstte de hava tahliye fanları olmalı.
2- MSI Afterburner ile ekran kartı fanına müdahele edip kendi ayarlarınızı aktif ederseniz 4-6 derece düşürebilirsiniz. Üstelik yine sessizlik korunurken. Anladığım kadarıyla MSI tüm ekran kartlarına çok düşük fan devri ayarı yapıyor. 3 fanlı ve kaliteli soğutmalı modeller için yapılan bu fan hızı profili Ventus gibi 2 fanlı modellere aşırı yavaş geliyor.
Şu linkte tarif etmiştim:

Merhaba arkadaşlar, ben MSI RTX 2060 Ventus XS OC ekran kartım ile ne zaman PUBG'ye girsem ekran kartım 79 derecenin altına düşmüyor. Sizce neden olabilir? Kasaya fazladan fan eklemeli miyim ya da alternatif neler yapabilirim?
Hocam aynı kartı bende kullanıyorum hatta 2115 mhz overclocklu çalışıyor. Ve henüz %100 fan hızında 70-72 üstünü görmedim. Kasanızla ilgili bir akış sorunu olabilir.
Hiç alakası yok bu arada hocam kart hakkında nedense böyle saçma bir söylenti var bende alırken şüphe etmiştim. Fakat şuan bırakın undervolt yapmayı, overclocklu kullanıyorum.

Geri
Yukarı