RTX 2060 86 derece oluyor

Rekmavs

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar ASUS Dual RTX 2060 ekran kartı kullanıyorum. Isınma problemi yaşıyorum. FurMark testi yaptığımda kasamda fan yok ve kapağı kapalı bir şekilde 86 dereceyi gördüm ve Furmakt'a alarm verdi. Isınma sorununu nasıl hallederim?

Not: İnanılmaz çok oyunlarda drop giriyor, oyundan 6-7 saniye kopuyorum buna da cevap yazarsanız sevinirim.

Şu videodaki ayarları uygulayın 10 derece düşmüş.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bakım yapabilirsin, kasana fan ekleyebilirsin, benim gibi altına fan ekleyebilirsin bu şekilde;

fr_2894.jpg

Kapağı açsam bile 77-80 derecelerde geziyor.
Eğer uzun yıllar kullanmışsanız yeni sıfır alınmadıysa termal macun değişimi ve ekran kartı temizliği yapılabilir sökülerek. Kasa içi hava akışınızın olmamasıda ekran kartının ısınmasında bir etken tabiki hemde büyük bir etken.

Kasanda fan olmadığından bahsetmişsin. İşlemcin kaç derecelerde geziyor.

Ryzen 5 3500X 4.1 GHz sabit iken tam yükte 64 derece kule tipi 6 ısı bakır borulu 3 fanlı soğutucu.

Eğer uzun yıllar kullanmışsanız yeni sıfır alınmadıysa termal macun değişimi ve ekran kartı temizliği yapılabilir sökülerek. Kasa içi hava akışınızın olmamasıda ekran kartının ısınmasında bir etken tabii ki hem de büyük bir etken.

Kart daha 1 senelik bile değil 2022'nin başında alınmış faturası var daha öncesinden servise gitti fan yalpalamasından dolayı. Fan ve macun değiştiği yazıyor. Ama fanda fan hızı %70 iken bir tane fanından rahatsız edecek şekilde cızırtı geliyor.

Önü mesh en az 3 ön arkada 1 fan olan kasa alıp dene. Garantisi bittiyse termal macun değiş. Ama gene de kasayı değişmen lazım.

Geri
Yukarı