RTX 2060 Ventus XS alınır mı?

Stok problemi çözülmeden kart almayın derim. Şu an piyasada 4000’den aşağı RTX2060 yok.

Stoklar ne zaman gelir tarih var mı?

Aslına bakılırsa ben MSI GTX 1660 Super Gaming X alacaktım fakat sonradan RTX ekran kartı almak istedim. Bunun için de başka ekran kartlarına bakmaya başladım. Ama bütçeme uygun RTX ekran kartı bulamadım. GTX 1660 Super bütün ihtiyaçlarımı karşılıyor sizce RTX olamsı için bu kadar masrafa girmeme gerek var mı? Eğer varsa 4000TL bütçe ile RTX ekran kart önerilerinizi bekliyorum

Son düzenleme:

Aslına bakılırsa ben MSI GTX 1660 Super Gaming X alacaktım fakat sonradan RTX ekran kartı almak istedim. Bunun için de başka ekran kartlarına bakmaya başladım. Ama bütçeme uygun RTX ekran kartı bulamadım. GTX 1660 Super bütün ihtiyaçlarımı karşılıyor sizce RTX olamsı için bu kadar masrafa girmeme gerek var mı? Eğer varsa 4000TL bütçe ile RTX ekran kart önerilerinizi bekliyorum
Şu tarihte düzelir diyemem ama piyasada kart kıtlığı var. O yüzden ekran kartı piyasası biraz karaborsaya döndü. Bekleyebiliyorsanız en azından RTX3060'ların piyasaya sürülmesini bekleyin.

Şubatın sonuna veya martın ilk birkaç haftasına doğru düzelmeye başlar diye düşünüyorum. Beklemeye değer, şuan ekran kartı almak için en kötü zaman.

4000 TL gibi bir bütçeyle 3050 Ti alınabilir bence.

MSI Afterburner ile fan profiline müdahale ediyordum. O çok etkili soğutmada. Anladığım kadarıyla MSI, ASUS, GIGABYTE, ZOTAC vs. firmalar o modelin üst seviye soğutmalı modeline de mütevazı soğutmalı modeline de aynı fan hızı profili yüklüyor. Haliyle mütevazi soğutmalı model daha sıcak çalışıyor.
Şu anda Geforce Experience üzerinde Performans ayarında fan hızına müdahale edebiliyorsunuz. Orada dereceyi 70'e ayarladım, fan hızını da auto yaptım. Oyunlarda dereceyi 70'te tutacak şekilde fanı ayarlıyor Geforce Experience.
MSI Afterburner gibi programlar sorun olabiliyor. Geforce Experience daha iyi yapıyor.
Şu anki kartım Zotac RTX 2070 Mini. MSI Afterburner, Zotac Firestorm kullandım fan hızı için. İkisi de işe yaramıyor pek. Geforce Experience ile ekran kartı fanını yönetmek çık kolay ve stabil çalışıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı