RTX 2060 VGA to HDMI ile sorun yaşatır mı?

talha4295

Centipat
Yeni bir PC topluyorum ve ekran kartımı ASUS RTX 2060 aldım. Monitörüm VGA girişli ekran kartında ise HDMI ve Display Port mevcut. Yeni bir monitör alana kadar VGA to HDMI dönüştürücü ile kullansam bir sıkıntı yaşar mıyım?
Kullanan arkadaşlar tecrübelerini paylaşabilir mi?
Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yeni bir PC topluyorum ve ekran kartımı ASUS RTX 2060 aldım. Monitörüm VGA girişli ekran kartında ise HDMI ve Display Port mevcut. Yeni bir monitör alana kadar VGA to HDMI dönüştürücü ile kullansam bir sıkıntı yaşar mıyım?
Kullanan arkadaşlar tecrübelerini paylaşabilir mi?
Teşekkürler.
İlk olarak HDMI kalitesini asla vermiyor.Oyun oynacaksanız V-Sync daima açık dursun yoksa aşırı derecede ekran yırtılması oluyor.Biraz renk sorunu olabiliyor ama çok sorun olacağını düşünmüyorum.
Günlük kullanım için ideal oyun için bence hiç kullanma kullancaksan da V-Sync daima açık olsun.

Bütçeniz olunca mutlaka kaliteli bir monitör alın ve displayport veya hdmi ile bağlayın. Aradaki farkı görünce gözlerinize inanamazsınız. Uçurum fark var.
Bütçeniz henüz yoksa, yeni monitör alana kadar idareten mecburen dönüştürücü kullanırsınız.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı