RTX 2060 vs 2070 vs 2070 Super

@Morbey Yaklaşık 20 yıla yakın bilgisayar kullanmaktayım, bütün kullanmış olduğum sistemin hepsin de Intel işlemcisi mevcut, beni bir gün bilene olsa pişman etmedi, yarı yolda bırakmadı, ben kendim oyun hastasıyım, devamlı oyun oynayan birisiyimdir şimdiye kadar ufak tefek problemler dışında sorun yaşatmadı. Yani demek istediğim olay Intel üç kuruş daha pahalı oluyor ama o verdiğin paranın sonuna kadar hakkını alıyorsun, ben şahsen aldım...

Hayırlısı olsun ileriye dönük güzel monitörünüzü 2k yaptığınızdada 60+fps 2k oyun deneyimi yaşayabilirsiniz. İnşallah mutlu mesut eskitirsiniz efenim.
Ekran kartından arttırdığın parayı anakartı tomahawk yaparak değerlendirebilirsin ilerleyen dönemlerde overclock yaparsan daha sağlıklı verim alabilirsin.
Tomahawk için ekran kartını Strix 2070 yapmam lazım? Sizce mantıklımı?
Ekran kartından arttırdığın parayı anakartı tomahawk yaparak değerlendirebilirsin ilerleyen dönemlerde overclock yaparsan daha sağlıklı verim alabilirsin.
Bu arada şöyle bir sıkıntı fark ettim tomahawk 8+4 cpu bağlantısı istiyor ama benim psu'da sadece 8 tane var :/

Son düzenleme:
Overclock yapmayacaksanız ki yapsanızda gaming plus işinizi görür malzeme kalitesi olarak daha dayanıklı olduğu için önerdim ama bu kadar aksiyon almaya gerekte yok açıkcası.

@Morbey Yaklaşık 20 yıla yakın bilgisayar kullanmaktayım, bütün kullanmış olduğum sistemin hepsin de Intel işlemcisi mevcut, beni bir gün bilene olsa pişman etmedi, yarı yolda bırakmadı, ben kendim oyun hastasıyım, devamlı oyun oynayan birisiyimdir şimdiye kadar ufak tefek problemler dışında sorun yaşatmadı. Yani demek istediğim olay Intel üç kuruş daha pahalı oluyor ama o verdiğin paranın sonuna kadar hakkını alıyorsun, ben şahsen aldım...

Amd - Intel meselesi değil intelin para politikası bu. i7-9 ileride daha çok iş yapacak i5-9'a göre dediğim bu.

Siparişleri verdim kalan parçaların, çok teşekkürler yardımcı olan herkese, umarım herşey yolunda gider herhangi bir sıkıntı çıkmaz ilk defa kendim pc topluyorum çünkü :D

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı