RTX 2060 vs 5600XT

Dediğim gibi bu bütçede bence alınacak kartlar değiller ama isteyen istediğini alabilir DLSS var olduğunu pek çaktırmadan işini rahatça yapabilen bir teknoloji. Bu güzel bir durum RT pek performanslı değil ama tine de denemek için alınabilir, saf güç olarak genelde AMD öndedir, alışılageldiği üzere. Düşük fiyata 5600 varken (bence) mantıklı değil. Ama isteyen DLSS ve deneyimlik RTX için alabilir, ki zaten 3 tane avantajı var: RT, DLSS, Driver’ların daha sağlam izlenimi. Ama hele 4K’ya falan çıkılırsa çok daha komik olur alınması.
Ray Tracing yok RDR2'de? Neyin Ray Tracing'inden bahsediyorsunuz?
Arkadaş RT’den bahsetmiş bu “Grafik” isteyen bir oyundaki RT off hali. Kıyas yani anlatabiliyor muyum?
@Esperoja haklı çıkmaya çalışmak için komik duruma düşmek üzeresin. Bunun gibi grafiklere sahip olup RT içeren oyunlar da var :).
@Esperoja DLSS olmasa MineCraft RTX’de bile performansı çok düşük bir kart :). Belki 20-25 FPS alır.

Arkadaş rt’den bahsetmiş bu “grafik” isteyen bir oyundaki RT off hali. Kıyas yani anlatabiliyor muyum?
@Esperoja haklı çıkmaya çalışmak için komik duruma düşmek üzeresin. Bunun gibi grafiklere sahip olup RT içeren oyunlar da var :).

RT kapalı hâli diyorsunuz RDR 2'den bahsederken şimdi de farklı söylüyorsunuz. Kusura bakmayın da yetersiz Türkçe bilginizi tamamladıktan sonra bu kadar iddialı konuşun, size karşı haklı çıksam ne çıkmasam ne hayatımda bir şey mi değişecek? İşin gücün yokmuş da sosyali hayatın gibi görüyorsun gibi davranıyorsun. Burası rakip olduğumuz kapıştığımız bir yer de değil, laf yarışı da yapmıyorsunuz neresi 1/D sınıfı mı?

RT kapalı hâli diyorsunuz RDR 2'den bahsederken şimdi de farklı söylüyorsunuz. Kusura bakmayın da yetersiz Türkçe bilginizi tamamladıktan sonra bu kadar iddialı konuşun, size karşı haklı çıksam ne çıkmasam ne hayatımda bir şey mi değişecek? İşin gücün yokmuş da sosyali hayatın gibi görüyorsun gibi davranıyorsun. Burası rakip olduğumuz kapıştığımız bir yer de değil, laf yarışı da yapmıyorsunuz neresi 1/D sınıfı mı?
Peki, peki benim Türkçem kötü. Sana RT’li oyunlar göstermek isterim o zaman. Senin de teknik bilginin ne derece kötü olduğunu göstermek için... Bir süre sonra buraya bir kaç test atacağım “RT performansı!” görsün diye gözlerin :).

Peki, peki benim Türkçem kötü. Sana RT’li oyunlar göstermek isterim o zaman. Senin de teknik bilginin ne derece kötü olduğunu göstermek için... Bir süre sonra buraya bir kaç test atacağım “RT performansı!” görsün diye gözlerin :).
Sen anlamamak konusunda ısrarcısın galiba, biz Rtx 2060'ı RT için mi öneriyoruz? Tek laf edebildiğin nokta burası sanırsam, kart zaten giriş seviyesi bir kart biz arkadaşa RT özelliği için aldırmıyoruz 2060'ı, DLSS ve stabil sürücüleri için öneriyoruz anlamayı düşünüyor musunuz hocam? DLSS var ve bu sadece RT olan oyunlarda da yok örneğin Death Stranding oyununda da DLSS var ve performansı arttırıyor, AMD tarafında ne var? Fidelity FX vardı sanırsam ancak hiç bir şekilde gelişmedi ve hatta bazı oyunlarda kullanılması hâlinde performansı düşürüyor. Benim burada 2060'ın RT oyun performansı mükemmeldir, kesinlikle alınır hem RT oynarsın oh mis, boşver AMD'yi aç RT'yi falan dediğim bir mesaj var da benim mi haberim yok?

Sen anlamamak konusunda ısrarcısın galiba, biz Rtx 2060'ı RT için mi öneriyoruz? Tek laf edebildiğin nokta burası sanırsam, kart zaten giriş seviyesi bir kart biz arkadaşa RT özelliği için aldırmıyoruz 2060'ı, DLSS ve stabil sürücüleri için öneriyoruz anlamayı düşünüyor musunuz hocam? DLSS var ve bu sadece RT olan oyunlarda da yok örneğin Death Stranding oyununda da DLSS var ve performansı arttırıyor, AMD tarafında ne var? Fidelity FX vardı sanırsam ancak hiç bir şekilde gelişmedi ve hatta bazı oyunlarda kullanılması hâlinde performansı düşürüyor.
Bana Türkçe öğretmeden önce okumayı öğren :), ya da yorum yaptığın yere kör cahil gibi atlama, önce bir ne konuşulmuş onu gör daha sonra yorum yap. İsteyen arkadaşın ve önerenlerin de bir kısmının“RT” özelliğini öne çıkararak önerdiğini görebilirdin, ama yazmayı öğretmeden önce okumayı öğrensen bence akıl yeterliliğin için çok daha iyi olacaktır. Okuma yeterliliğinin olmadığı konusunda beni ikna etmeye devam ediyorsun ki ben:
DLSS özelliği ve daha iyi Driver’lar ile ünlenmesi konusunda önde olduğunu söyledim, cidden ilkokul kaçta kaldın sen? Sınıfta mı bıraktılar seni dostum? Üzülme bu kadar, okumak öğrenilecek bir şey zannımca sen gerçekten 1/D’de kalmışsın.
Konuya balıklama atlamadan önce bir bak ne tartışılıyor. Sonra bir bak tekrardan ben DLSS’ye laf etmiş miyim. @Esperoja

Yeni konular

Geri
Yukarı