RTX 2060 vs GTX 1660 Ti Gaming X

A.yasir

Centipat
Arkadaşlar merhaba,
Başlıkta yazan bu iki kart arasında kaldım. Fiyat olarak GTX 1660 Ti Gaming X 2500 TL, RTX 2060 Ventus XS 6 GB olan modeli 2750 TL.
Test videolarını izlediğimde GTX 1660 Ti Gaming X modeli daha az ısınıyor. Sizce tercih nasıl olmalıdır?

RTX teknoloji 2060 da verimli olarak kullanılmadığı için para vermek yersiz geliyor bana. GTX serisi bana daha mantıklı geliyor. 1660 Ti Gamimg X modelini bence fiyat performans olabilir.

Arkadaşlar merhaba,
Başlıkta yazan bu iki kart arasında kaldım. Fiyat olarak GTX 1660 Ti Gaming X 2500 TL, RTX 2060 Ventus XS 6 GB olan modeli 2750 TL.
Test videolarını izlediğimde GTX 1660 Ti Gaming X modeli daha az ısınıyor. Sizce tercih nasıl olmalıdır?
Tercihim RTX 2060. Bence 1660Tİ o kadar etmez.

Bir RTX 2060 Ventus kullanıcısı olarak ben kartımdan memnunum. FPS değerleri gayet iyi fakat biraz ısınıyor. Tabii ki de 1660 Ti Gaming X modelinden daha fazla ısınacak ama performans olarak daha iyi olacak. Ama şunları da göz önünde bulunduralım. Ben RTX 2060 Ventus ekran kartını 2245 TL gibi ucuz bir fiyata aldım ve aldığımda 1660 Ti daha pahalıydı. En son kart hakkında bir bilgi daha vermem gerekirse RTX performansından pek bir şey bekleme. Ben CoD: MW ve wf: Youngblood dışında RTX'le 60 FPS üstüne çıkamadım. BF5 30FPS'e kadar düşüyor, Control ise 40-60 FPS arası oynatıyor. Fakat CoD: MW 100+ FPS'i çok rahat veriyor. Wf: Y'de de ortalama 90 FPS. Tüm oyunlarda Max ayarlar için verilen FPS değerleridir bunlar. RTX açmam dersen yüksek FPS alabilirsin :D. Bir de benim ekran kartı XS değil!

Rtx 2060 tam indirim ürünü. Isınmayan modellerini takip edip indirimden alın. 1660 ti ise 2.500 olarak aşırı pahalı. Bence 1660 S’i 2.000’nin altında alırsanız iyi bir ekonomi yaparsınız.

Rtx al fakat xs modelini alma, en azından ben alacak olsam böyle alırdım, ha bu arada DLS 2.0 desteği çıktı, Nvidia için, 25 fps arttırıyor bazı oyunlarda onu araştırmanı tavsiye ederim.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı