RTX 2060 vs RTX 3060

SHYAH

Megapat
Daha fazla  
i5 10400F işlemci kullanıyorum. Neredeyse 6 yıllık emektar 1050 Ti ekran kartımı güçlendireceğim aklımda RTX 2060 ve 3060 var. İkisi arasında kalmamın sebebi darboğaz konusu, para önemli değil. Onlarca video izledim 3060'ta %25'e kadar darboğaz yaptığını gösterenler de var yalnızca %5 de. Sizin bilginiz ve önerileriniz nedir?

Ayrıca siz bu değerlendirmesi olmayan ama satıcısı Hepsiburada gözüken yerden satın alır mıydınız? Fiyatı çok uygun, şüphelenmedim değil.

https://www.hepsiburada.com/msi-vga...ntent=c&utm_term=k&wt_pc=akakce.c.k.pc&v=1.52

i5 10400F işlemci kullanıyorum. Neredeyse 6 yıllık emektar 1050 Ti ekran kartımı güçlendireceğim aklımda RTX 2060 ve 3060 var. İkisi arasında kalmamın sebebi darboğaz konusu, para önemli değil. Onlarca video izledim 3060'ta %25'e kadar darboğaz yaptığını gösterenler de var yalnızca %5 de. Sizin bilginiz ve önerileriniz nedir?

Ayrıca siz bu değerlendirmesi olmayan ama satıcısı Hepsiburada gözüken yerden satın alır mıydınız? Fiyatı çok uygun, şüphelenmedim değil.

https://www.hepsiburada.com/msi-vga...ntent=c&utm_term=k&wt_pc=akakce.c.k.pc&v=1.52

Satıcı direk Hepsiburada olarak gözüküyor hocam neyinden şüphelendiniz? 3060 alın geçin.

Hem daha güncel hem vram daha yüksek hem de Ray tracing performansı daha iyi . 3060 öneririm .

Almışken 3060 alırdım. Yüksek ekran kartı isteyen oyunlarda daha iyi olur ayrıca işlemciyi değiştireceğin zaman darboğazdan kurtulursun.

Hem daha güncel hem VRAM daha yüksek hem de Ray Tracing performansı daha iyi. 3060 öneririm.

RTX 3060 12 GB modeli alın. Hem VRAM olarak daha avantajlı hem de daha güçlü. Daroğazı çözünürlüğü, grafikleri yükselterek atlatabilirsiniz. Yükü ekran kartına atmaktan bahsediyorum.

Fikirleriniz için hepinize teşekkürler öncelikle. Evet 3060 daha iyi ancak yaşayacağım darboğaz illallah ettirir mi endişeleniyorum. Üstüne işlemci, işlemci değiştirirsem PSU da değiştirmem gerek vs. derken para üstüne para harcamış olacağım. Şimdilik sadece ekran kartı alıp bir süre başka bir bileşen eklemek gibi bir planım yok. Önerileriniz çok değerli.

8 GB olan bu hiç bulaşma. Asıl RTX 3060 buradaki 12 GB olan.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Çok teşekkür ederim eğer 3060 alırsam 12 GB VRAM alacağım. Haberim yoktu bu farktan. Bir de MSI'dan şaşmamak istiyorum GALAX olsun Gigabyte olsun ısınma veya yazılımsal sorunlar yaşayanlar gördüm. Sizin fikriniz nedir?

RX 6600 öneririm hocam fiyatı uygun 3060 gücünde.

DLSS için NVIDIA almak istiyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı