RTX 2060 vs RX 5600XT

5600 XT'de.
GTexels/s yani doku oranı çok daha yüksek.
Shading units yani gölgeleme unitesi daha yüksek.
Tmu'su daha yüksek.
Tflops oranı çok daha iyi.
Yine GPixel/s'de daha yüksek oran.
Daha düşük TDP.
Son olarak çok daha ucuz.

Ama Driver konusunda sorun istemiyorsanız veya bir sorun çıkarsa ben satıcıyla iletişime geçemem üşenirim diyorsanız RTX 2060 iyidir.

Dediklerin doğru ama RTX kartlarda DSR çarpanları 4X yapıp düzgünlüğü 38 yap inan bana RX 5600 XT diye bir şey kalmaz ortada 30 FPS artış sağlar bu grafik düşürmez DSR çarpan grafik düzeltir yanlış olmasın.
Evet var. $300-400 bandında çıkacak ve Türkiye fiyatı vergilerle beraber güncel 2060 seviyesinde olacak. 24 GB VRAM dedikleri kart 3090.

3060 diyoruz 3090 değil. NVIDIA'nın fiyat politikasını, güncel kurları, sızdırılan fiyatları ve teknik özellikleri doğru düzgün okumadıysan boş yorum yapmana gerek yok.

Kardeşim öncelikle bu kart bugün tanıtıldı yarın hadi satalım denilmez daha zaman alır ben bu işin içindeyim ayrıca boş konuşmuyorum RTX 2070'den ucuz olmaz emin ol 400 dolar başlangıcı daha vergide var onu da ekle.

Size göre her şey çok daha uf ne güzelmiş bu? Daha düşük TDP daha yüksek ISI oh ne ala!
Her şey 2060'a göre çok daha yüksek ve daha iyi aynı FPS oh oh çok güzel.
Sanırım Nvidia fanboyusun.
Ben iki karta da kötü demedim ikisi de gayet güzel kartlar ama 5600 XT fiyat ve verdiği performans konusunda çok daha iyi bir kart. Tamamen F/P. Ayrıca evet daha güçlü.

Ama benim param var ve Nvidia teknolojilerini de kullanmak istiyorum derseniz 2060 da güzel bir kart. Alınır.

Dediklerin doğru ama RTX kartlarda DSR çarpanları 4X yapıp düzgünlüğü 38 yap inan bana RX 5600 XT diye bir şey kalmaz ortada 30 FPS artış sağlar bu grafik düşürmez DSR çarpan grafik düzeltir yanlış olmasın.
Aynı özellik AMD tarafında da var. Haberin olsun.

Kardeşim öncelikle bu kart bugün tanıtıldı yarın hadi satalım denilmez daha zaman alır ben bu işin içindeyim ayrıca boş konuşmuyorum RTX 2070'den ucuz olmaz emin ol 400 dolar başlangıcı daha vergide var onu da ekle.

Biz de dışında değiliz. Hayır 2070'den ucuz olacak. Şu an tüm yerli siteleri aç bak fiyatları ne alemde. Nvidia neden gidip 60 serisine %50 zam yapsın durduk yere. Hayırdır Amerika'da enflasyon tavana mı çıktı? Ocak 2019'da $299 etiketiyle 2060 satılırken 3060 niye $500 olsun?

Screenshot_3.png

Kısaca hesap yapalım 400 dolar yaklaşık 2800 falan yapar sen onu alıcağın gün herkes hadi RTX 3000 serisi çıktı der dolar artar oldumu 3000 daha vergide ekleki vergi çok pahalı olur reklamı falanda eklersen 5000 TL yapar RTX 3060 bence de RTX 2060 la aynı fiyat :)
Sanırım NVIDIA fanboyusun.
Ben iki karta da kötü demedim ikisi de gayet güzel kartlar ama 5600 XT fiyat ve verdiği performans konusunda çok daha iyi bir kart. Tamamen F/P. Ayrıca evet daha güçlü.

Ama benim param var ve NVIDIA teknolojilerini de kullanmak istiyorum derseniz 2060'da güzel bir kart. Alınır.

Aynı özellik AMD tarafında da var. Haberin olsun.

Haklısın AMD kötü demedim AMD çok güzeldir ancak bazen sorun çıkarabiliyor o yüzden önermiyorum.
Biz de dışında değiliz. Hayır 2070'den ucuz olacak. Şu an tüm yerli siteleri aç bak fiyatları ne alemde. NVIDIA neden gidip 60 serisine %50 zam yapsın durduk yere. Hayırdır Amerika'da enflasyon tavana mı çıktı? Ocak 2019'da $299 etiketiyle 2060 satılırken 3060 niye $500 olsun?

Eki Görüntüle 652158

Ben açılış fiyatını diyorum adam yazdığına göre bu aralar PC alacak sen beni anlamıyorsun.
PC alacak arkadaş uzun lafın kısası NVIDIA alırsan yazılım konusunda rahat edersin ama AMD alırsan sorun çıkabilir haberin olsun paran yetiyorsa NVIDIA. Yetmiyorsa AMD al ikisi de güzel ekran kartları.

@hobidi senin mantığınla 2060 ilk çıktığında 2200-2300 TL'ye alıyordu herkes Türkiye'de şimdi niye gidip 3000+ TL versin değil mi? Nvidia ne zaman reklam yapıp artırmış deterjan mı bu? $400 etiketiyle çıkacaksa da %20 vergisiyle beraber 3500 TL seviyesinde olacak. Gaming X'ler 4000 civarı olur bitti gitti. Dolar artınca 2060 da yerine saymıyor.

@hobidi senin mantığınla 2060 ilk çıktığında 2200-2300 TL'ye alıyordu herkes Türkiye'de şimdi niye gidip 3000+ TL versin değil mi? NVIDIA ne zaman reklam yapıp artırmış deterjan mı bu? $400 etiketiyle çıkacaksa da %20 vergisiyle beraber 3500 TL seviyesinde olacak. Gaming X'ler 4000 civarı olur bitti gitti. Dolar artınca 2060'da yerine saymıyor.

Seninle daha fazla tartışmak istemiyorum RTX 3000 serisi tam olarak satılınca beni bul haklı olduğumu göreceksin.

ASUS Dual RTX 2060 kullanıcısıyım arkadalım RX 5600 XT kullanıyor yüksek grafik isteyen oyunlara örneğin pung Ultra'da RX belirsiz şekilde 70'e düşüyor ama RTX 100 FPS civarı fakat CS falan o tarz oyunlar oynuycaksab RX 5600 XT öneririm ama AMD ısınır haberin olsun AMD alırsan kasayı çok iyi alman lazım mesela ekstra fan alabilirsin arkadaşım 85 dereceye bile çıktığını söylüyor not: Fan ayarı yaptı arkadaşım.

Aldığı modele bağlı alacağım kartın testlerinde maksimum 79'a çıktığı görünüyor. Oda karta çok yük binince. Belirsiz bir şekilde FPS düşüşü olduğunu sanmıyorum. Oynadığım oyunlar; GTA 5, LoL, CS:GO, Zula tarzı oyunlar.

Fiyatı bu öncelikle.
2060 her konuda daha iyi, daha sağlam, daha stabil ve daha ileri dönük bir kart ve 5600 XT, 2060'tan güçlü falan değil yani yok TFLOPs falanmış o değerlerde bir de 1070 ile 1660 Ti'ı kıyaslayın ama sonra performansına bakın o değerlere göre 1070, 1660 Ti'ı parçalaması lazım. Neyse RTX, DLSS 2.0, nvenc, CUDA, OC potansiyeli ve kartı aldığın anda tonla sorunla uğraşmamak için UV vs yapmana gerek kalmaması vs gibi sebeplerden 2060 daha iyi bir kart olmuş oluyor hatta güncel testlerde de daha performanslı ve GTA oyunları zaten NVIDIA tabanlı onun harici diğer oyunlarda bu kartlarda FPS karşılaştırmaya gerek yok zaten + 144 FPS verecektir çok rahat ama işte NVIDIA avantajlarından 2060 almak hem daha sağlıklı hem de daha iyi işte hatta o gün AMD kartlarda sorunlarla ilgili rehberleri falan olan biriydi sanırım DA forumda adam 5600 XT kullanıyordu sonra birkaç gün sonra stabilite sorunları yaşadığında keşke zamanında 1660 Ti alsaydım diyordu. :D Neyse önerim Palit 2060 ki o gün Abdullah Hacıgül bile 2060 daha iyidir demişti.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

En güncel test ve ilk test GTA 5 ki fark belli olur hatta RTX desteği gelecek GTA 5'e ve DLSS 2.0 desteği de gelir büyük ihtimal hatta DLSS 3.0 çıkacak.

Yeni konular

Geri
Yukarı