RTX 2060'a miningde ne kadar zarar gelir?

Hocam o zaman peki neden mining kartları almayın diyorlar? Ne anlamı kalıyor normal kartların? Yani temiz kullanılmış olanların. Ne kadar süre yapacağı önemli dediğim gibi daha önce denemiş biri olarak konuşuyorum elimden gelen tüm ayarları da yaptım. 2 ay boyunca her gün 15 saat açık kaldı ekran kartı. 10-15 FPS düşük çıktı benchmarklar vs.
Tekrar tekrar aynı şeyleri yazmamın bir anlamı yok. Zaten cevabını size verdim. Bu makaleyi okursanız ne demek istediğimi daha iyi anlarsınız.

Tekrar tekrar aynı şeyleri yazmamın bir anlamı yok. Zaten cevabını size verdim. Bu makaleyi okursanız ne demek istediğimi daha iyi anlarsınız.
Cebime iyi para girdi evet doğru fakat elimdeki kart eskisi gibi değil o yüzden biraz pişmanım miningten dolayı fakat yine de deneyimdi. Teşekkür ederim bilgi için.

Bu kartlar günde 8 saat kullanılması üzerinden üretiliyor. İş 24 saate gelince illaki sorunlar yaratacaktır. Bir de 10 yıllık kartlar var hala canavar gibi çalışıyor. Teknoloji işi biraz da şans işi.
Tam olarak hangi şartlarda nasıl açık kalacağını kaç saat vs. onları yazsaydı daha mantıklı şeyler diyebilirdim ve diğerleri de eminimki daha doğru daha mantıklı şeyler derdiler.

Oyun oynadığınız zaman ne kadar zarar verdiğinizi düşünüyorsanız, mining yaptığınızda da o kadar zarar verirsiniz. Doğru ayarlar ile tabii. "Tek kart ile mining yapılmaz zararlı çıkarsın" diyen arkadaşlara tarayıcı üzerinde araştırma yapmalarını tavsiye ederim. Çok zor bir süreç değil bilgi edinmek :)

Oyun oynadığınız zaman ne kadar zarar verdiğinizi düşünüyorsanız, mining yaptığınızda da o kadar zarar verirsiniz. Doğru ayarlar ile tabii. "Tek kart ile mining yapılmaz zararlı çıkarsın" diyen arkadaşlara tarayıcı üzerinde araştırma yapmalarını tavsiye ederim. Çok zor bir süreç değil bilgi edinmek :)
Hocam iyi bir kartın varsa zararlı çıkmazsın tabii ki. Fakat diyelim bir GTX 960'ın var ve 4 GB ile mining yapabildiğin altcoinler var onlarda çoğunda zararlı çıkıyorsun. Tabii ki RTX 3090 ile yaparsan karlı çıkarsın.

O zaman sizin yaptığınız gibi genelleme yapmamak lazım değil mi? :)
2060'ın kazımı çokta iyi değil. 2 tane 2060 ile yaptım anca gözümü doyurabildi aslında göz doymaz da neyse işte. Haklısınız hocam fakat kartın değeri normalde 4-5 Bin falandı. Kartın parasını 5-6 ayda çıkarır tek kartla ancak ondan sonra da kartın performansı bu sefer gerçekten düşer.

UV yapıp Memory'i birazcık yükseltirsen inan bana günde 10-12 saat oynayan oyuncu kadar yıpratamazsın o kartı. Sadece tozdan ve sıcak ortamdan koru. Düzenli olarak takibini yap. İnternette gördüğün saçma sapan overclock mevzularına girme. hiçbir sorun yaşamazsın. Şu anda 36 tane 2060 ile mining yapıyorum 1.5 yıldır kartlarımda 0.1 mh bile düşmedi sıcaklıkları sabit 62-65 derece arası.

UV yapıp Memory'i birazcık yükseltirsen inan bana günde 10-12 saat oynayan oyuncu kadar yıpratamazsın o kartı. Sadece tozdan ve sıcak ortamdan koru. Düzenli olarak takibini yap. İnternette gördüğün saçma sapan overclock mevzularına girme. hiçbir sorun yaşamazsın. Şu anda 36 tane 2060 ile mining yapıyorum 1.5 yıldır kartlarımda 0.1 mh bile düşmedi sıcaklıkları sabit 62-65 derece arası.
Hocam UV yaptığım halde 10-15 dk sonra 85w den 130 a çıkıyor nedenini anlayamadım.

Geri
Yukarı