RTX 2060'a yaptığım undervolt karta zarar verir mi?

ManImOld

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar önceki açtığım konuda ekran kartım RTX 2060 Ventus XS OC 88.3 derecelere ulaşıyordu RDR2 de undervolt yapmam tavsiye edildi bende yaptım başaırılı oldu gibi 88'den 85 düşürdüm.
Ayarları şöyle;
812v 1710 MHz
Normalde;
850v 1710 MHz idi, 150 watt'tan 125'e düştü şimdi ben daha düşük watt'ta aynı MHz'yi kullandığım için ekran kartına daha çok zarar vermiş olmam mı? Yoksa MHz'yide mi düşürmem lazımdı? Daha'da düşürsem sorun çıkartır mı yoksa bu ayar iyi mi?

Benim laptop 2060 bile 1700 MHz'lere 85 derecelerde çıkıyor. Tuhaflık var. Kasa hava akışı vs. kontrol et bence.

Öbür konuda da söylemiştim zaten kasa hava akışı berbat 3 yıl önce Vatan Bilgisayar tavsiye etmişti o zaman gözüme güzel geldi aldım hava akışından haberim bile yoktu o yüzden bir şey alacaksan başkasını dinleyerek değil araştırarak almak gerekiyor :)

Kasa modeli Xigmatek İstanbul.

Arkadaşlar önceki açtığım konuda ekran kartım RTX 2060 Ventus XS OC 88.3 derecelere ulaşıyordu RDR2 de undervolt yapmam tavsiye edildi bende yaptım başaırılı oldu gibi 88'den 85 düşürdüm.
Ayarları şöyle;
812v 1710 MHz.
Normalde;
850v 1710 MHz idi, 150 Watt'tan 125'e düştü şimdi ben daha düşük Watt'ta aynı MHz'yi kullandığım için ekran kartına daha çok zarar vermiş olmam mı? Yoksa MHz'yide mi düşürmem lazımdı? Daha'da düşürsem sorun çıkartır mı yoksa bu ayar iyi mi?

Bende de aynı kart var 50 derece çalışıyor RDR2'de. 85 derece çok fazla.

Yeni konular

Geri
Yukarı