RTX 2060'lı sistem mantıklı mı?

Bütçe
8500

celilemrednsmnt

Hectopat
Makaleler
1
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Ryzen 5 5600, XFX RX 5700 XT Double Dissipation, GoodRam 2x8 16 GB 3600 MHz, B450M Dragon, Kioxia Exceria G2 1 TB, Snowman T6, WD 1 TB HDD, Frisby 9320G Mesh.
Meslek
Sistem Destek Uzmanı
Sistem bileşenleri;
Ryzen 5 3600x
ASUS Dual Evo RTX 2060
XPG D30 8x2 3200 MHz RAM
ASUS B450m Dragon
Adata Aswordfish 500 GB M.2 SSD
1 TB WD Blue HDD
Frisby FC-9320G 600W 80+ 4X RGB FAN Mesh Kasa
Ekstra olarak yanında;
Razer Cynosa V2 Membran Klavye
Razer Viper Mini Mouse

Biliyorum Frisby markasını görünce biraz üzüleceksiniz fakat kasanın önü tamamen mesh ve güç kaynağını değiştiricem zaten.
Yorumlarınızı bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sistem bileşenleri;
Ryzen 5 3600X.
ASUS Dual EVO RTX 2060.
XPG D30 8x2 3200 MHz RAM.
ASUS B450M Dragon.
Adata aswordfish 500 GB M.2 SSD.
1 TB WD Blue HDD.
Frisby FC-9320G 600W 80+ 4X RGB fan mesh kasa.
Ekstra olarak yanında;
Razer Cynosa V2 membran klavye.
Razer Viper Mini mouse.

Biliyorum Frisby markasını görünce biraz üzüleceksiniz fakat kasanın önü tamamen mesh ve güç kaynağını değiştireceğim zaten.
Yorumlarınızı bekliyorum.

Sadece 3600X biraz fazla ısınıyor kule tipi sıvı soğutma lazım kesinlikke onun dışında PSU iyi bir şey alırsanız çok iyi fakat bu kaç TL acaba Frisby şüphe uyandırdı.

Tavsiye etmiyorum hocam. Eylül ayında RTX 4000 serisi tamamlanacak. Tabii bekledikçe biz de her şey zamlanıyor ancak iki nesil geriye düşmeyin derim. Önümüzdeki sene yeni nesil oyun sayısı artacak.

Tavsiyem bütçe arttırarak en kötü RTX 3000 serisine geçmeniz. Onun haricinde diğer parçalar bütçeniz kısıtlıysa sorun oluşturmaz.

Tavsiye etmiyorum hocam. Eylül ayında RTX 4000 serisi tamamlanacak. Tabii bekledikçe biz de her şey zamlanıyor ancak iki nesil geriye düşmeyin derim. Önümüzdeki sene yeni nesil oyun sayısı artacak.

Tavsiyem bütçe arttırarak en kötü RTX 3000 serisine geçmeniz. Onun haricinde diğer parçalar bütçeniz kısıtlıysa sorun oluşturmaz.

3050 2060'dan kötü.

Ben 8500 TL bütçe için F/P oranını sormuştum. İkinci elde bu fiyata RTX 3060'lı sistem bulmanız imkansız. RTX 3050 de almak istemiyorum bana çok güçsüz geliyor. RTX kullansan bile aldığın FPS tatmin etmiyor.

Sadece 3600X biraz fazla ısınıyor kule tipi sıvı soğutma lazım kesinlikke onun dışında PSU iyi bir şey alırsanız çok iyi fakat bu kaç TL acaba Frisby şüphe uyandırdı.
Bütçe olarak yazdım, 8500. Açıkçası 80+ olması beni biraz rahatlattı. Şunu da belirteyim, bu sistem webtekno battle 3660 gold hazır sistemi.

Undervolt yaparak bunu aşabilirim diye düşünüyorum. Yani mümkün mertebe iyi bir soğutma almaya çalışırım ama çok para harcamaya niyetim yok. Zaten yayın açma veya render yapma gibi bir işlemim de olmayacak günlük kullanım bir de oyun.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı