RTX 2060S fanlar bir duruyor bir çalışıyor

Mustafa Karakoç

Hectopat
Selam arkadaşlar başlıkta da dediğim gibi.
  • Galax geforce® RTX 2060 Super (1-Click OC) kartımın fanları bir duruyor bir çalışıyor veya yavaş devirde çalışıyor duruyor tekrar çalışıyor bunun sebebi nedir?
Saçma bir şekilde bir yavaşlıyor duruyor sonra tekrar çalışıyor.
Şuan sabit 52 derecede oyun indiriyorum chrome falan açık

Son düzenleme:
Zero dB özelliği var ise (yani sıcaklık atıyorum 50 ya da 60 dereceyi geçtikten sonra fanlar çalışıyor ise) normal olabilir, çünkü kart sıcaklığını dengelemeye çalışır. Yük altında dönüyor ise sorun yoktur.

Gayet normal. Fan ayarlarına göre belli ısının altında ya durur ya da fan devirini azaltır, belli ir ısının üzerinde çıktıkca da derecenin yüksekliğine göre fan devrini yükseltir. MSI Afterburner kullanarak fan ayarlarını kendin belirleyebilirsin.

Zero dB özelliği var ise (yani sıcaklık atıyorum 50 ya da 60 dereceyi geçtikten sonra fanlar çalışıyor ise) normal olabilir, çünkü kart sıcaklığını dengelemeye çalışır. Yük altında dönüyor ise sorun yoktur.
Bilmiyorum dostum saçma şekilde çalışıyor 5-6 saniye fanlar dönüyor duruyor sonra tekrar çalışıyor yine aynı şeyi yapıyor.
Gayet normal. Fan ayarlarına göre belli ısının altında ya durur ya da fan devirini azaltır, belli ir ısının üzerinde çıktıkca da derecenin yüksekliğine göre fan devrini yükseltir. MSI Afterburner kullanarak fan ayarlarını kendin belirleyebilirsin.
Normaldir değil mi kafama takıldı çünkü fanlar 3 4 saniye çalışıp duruyor hemen yeniden çalışıyor

Bilmiyorum dostum saçma şekilde çalışıyor 5-6 saniye fanlar dönüyor duruyor sonra tekrar çalışıyor yine aynı şeyi yapıyor.
Anladığım kadarıyla sıcaklık limiti geçiyor, kart kendini soğutuyor ve limitin altına inince duruyor. Dediğim gibi, yük altında sürekli dönüyor ise sorun yoktur.

Normaldir değil mi kafama takıldı çünkü fanlar 3 4 saniye çalışıp duruyor hemen yeniden çalışıyor
Evet normal. Bir sıkıntı yok.

Hocam sıcaklık atıyorum 60 derecenin üzerine çıkarsa fanlar dönmeye veya daha hızlı dönmeye başlar. Altına düşünce fanlar devrini azaltıyor veya duruyor. Bu sayede sessiz bir ortam oluşuyor.
Endişelenecek bir şey yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı