RTX 2060S İçin Monitör Tavsiyesi

ulasaytac

Hectopat
Herkese merhaba;

Ryzen 5 3500X + RTX 2060 Super ile bir sistem topladım. Almışken 1440p monitör almak istiyorum fakat sorum şu: Birkaç sene sonra oyunlar sistemimi zorlayınca ayarları düşmek yerine 1440p' den 1080p çözünürlüğe düşürünce, monitör bana sıkıntı çıkarır mı? Bulanıklık yaratır mı? Ayrıca 27 inc den daha küçük monitör kullanmak hoşuma gitmiyor ve 1080p çözünürlük ile 27 inc pek mantıklı değil çok dağılma ve bulutlanma oluyor diyorlar. Şu an Gamepower x60 QHD monitör almayı düşünüyorum. Sizlerden de fikir almak istedim.

Monsterin yeni çıkan monitörünü alabilirsiniz.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Hocam birincisi 1440P monitör alacaksanız asla Gamepower gibi markalara para vermeyin. İkincisi 2060S 1440P için çoğu oyunda Ultra ayar 60 FPS düzeyinde değil. Yani ayar kısarak oynamanız gerekir. 1080P'ye alınca çamur gibi oluyor görüntü, kendim de 2K 27 inç kullanıyorum. Tavsiyem 2K alsanız dahi ayarı High ya da Medium'a çekerek oynayın, 1080P Ultra'dan daha iyi olur.

GamePower gibi kalitesiz markaları tavsiye etmem. 2K için minimum 2070S ekran kartı gerekli. Tabii oynayabileceğiniz oyunlar var. Fakat genellikle ultra grafikler 1440p çözünürlükte 60 FPS'in altına düşecektir. Bence en verimli 1080P 24 inç bir monitör almanız. Önerim ise bu monitördür. Aoc 23.8" 24G2U 1ms 144hz HDMI,DisplayPort FreeSync Gaming Monitör

Yorumlar için teşekkür ederim. Uzun zamandır AAA oyunlar yerine indie oyunları tercih ettiğim için 1440p medium / 1080p Ultra arasında hangisini seçmek mantıklı tam bilemiyorum. Aslında bunu sormak istemiştim.

Ayrıca 24 inc monitör alma ihtimalim yok. Ne yazık ki keyif alamıyorum bu kadar küçük ekranda.

Yeni konular

Geri
Yukarı