RTX 2060S oyunlarda 70 derece oluyor

HanzoFerrari

Decapat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
İşsiz Mühendis
İşlemcim çok ısınıyordu diye kasada ki egzoz fanlarının bazılarının yönünü çevirdim ve işlemci ısınma sorunumu çözdüm. Ancak bu sefer işlemciden gelen sıcak hava direk olarak ekran kartına gidiyor. Oyunlarda Max sıcaklık 70 derece gördüm ekran kartı için ama üstünde duran demir plaka o kadar sıcak oluyor ki, elimi değdirince elim yanıyor. Ama MSI Afterburner değerlerine göre sıkıntı olmuyor. Acaba yanlış mı yapıyorum?
Ekran kartı: RTX 2060 Super MSI.

Son düzenleyen: Moderatör:
Evet 70 derece normal ama dediğim gibi o üst tarafta duran demir plaka el değmeyecek kadar sıcak oluyor. Önceden olmuyordu, o kafamı karıştırdı yanlış bir şey var mı diye
Adı üstünde demir hocam, sıcak demire dokunursan 70 dereceden daha sıcakmış gibi hissedersin doğal olarak. Yanlış bir durum yok rahat olabilirsiniz.

Öneriniz var mı?
Soğutucuya falan gerek yok 70 serin bile sayılır ekran kartı sıcaklığı için dert etmeyin sıcaklıklara bakmayın Msi Afterburner'ı açmayın sadece oyununuzu oynayın. Ekran kartına da dokunmayın paranoyak olacaksınız. Ben 90 derecede ekran kartı kullanmıştım ona rağmen sorun olmadı yıllarca.

Öncelikle ısı ve sıcaklık birbirinden farklı şeylerdir. O yüzden demire dokunamamanız normal. İkinci olarak özellikle laptoplarda oyun oynarken 70 derece buzullar gibidir. Problem çıkarmaz.

Yeni konular

Geri
Yukarı