RTX 2060S R5 3600X sistem toplama

SosuyoBoyuSama

Femtopat
Selamlar! Yakın zamanda PC toplayacağım için bu başlığı açma gereksinimi duydum. Birkaç sorum olacaktı, bakacağınız için şimdiden teşekkür ederim.

Toplamak istediğim PC bileşenleri;
MSI B450 GAMING PLUS MAX B450 AM4 AMD Ryzen™ DDR4 4133MHz (O.C.) USB3.1 Anakart
ASUS GeForce DUAL RTX2060 SUPER A8G EVO 8GB GDDR6 256Bit DX12 Nvidia Ekran Kartı
ASUS 23,6" VG24VQ TUF GAMING 1Ms 144Hz HDMI DP FreeSync Curved Gaming Monitör
AMD Ryzen 5 3600X.
Samsung 970 Evo 250 GB.
Corsair 8x2(16 GB) 3200MHz CL 16.
Arctic Freezer 34E-Sports Duo.
Seagate 2TB 7200RPM.
Aerocool Airhawk Duo 600W 80+ midi Tower.
Bunlar almak istediğim parçalar. Aklıma takılan şeyler ise;

1) Işlemci soğutucum Arctic Freezer kasama sığar mı ve anakart ile uyumlu mudur?
2) Işlemcim 3. nesil ve sanırım bazı B450 anakartlar için BIOS güncellemesi gerekiyormuş. Ama benim 1/2. nesil işlemcim yok, bu anakart 3. nesil destekler mi?
3) Alacağım RAM 3200MHz ama anakartım 4133MHz. Bu sıkıntı olur mu?
4) Bazı parçaları bu hafta alacağım bazılarını ise bir süre sonra. İlk hangilerini almalıyım ilk 3 ürün dışında?
5) Daha önce PC montajlamadım ve işlemci soğutucumun montajı zormuş. Eğer yapamazsam bilgisayarcıya gideceğim. İzmir'de daha önce kullandığınız yer var mı?
6) Eksik parça kalmış mı acaba?
7) Uyumsuz parça var mı?
Sorularım bu kadar, çok uzun oldu, buraya kadar okuyanlara çok teşekkür ediyorum, iyi forumlar!

Son düzenleyen: Moderatör:
1) Kasanıza sığar ve anakart ile uyumlu.

2) Anakartın sitesinde destekliyor.

3) Test edilen RAM' lerin hızlarını aşağıdaki linkten dual ve single olarak görebilirsin.

4) Nerede, hangi parça ucuzsa onları alın, 21 Haziran tarihinde indirimde olacak diyorlar. Bilemiyorum bekleyebilirsiniz.

5) İnternette konu ile alakalı bir sürü video mevcut. Zor olacağını sanmıyorum, dikkat istiyor.

6) Eksik bir parça göremedim.

7) Uyumsuz parça da göremedim.

Asus TUF monitörlerin bir sorunu var galiba, emin değilim biraz forumda araştırın.

Uyarı! Bu konu 4 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı